28 מיליון ש״ח: אושר תקציב להרחבת המענה האנרגטי באתרי הקצה הקריטיים בצפון הארץ

משרד התקשורת נוקט בצעדים משמעותיים לחיזוק תשתית הסלולר בצפון הארץ, תוך התמקדות במטרופולין חיפה. פעולות אלו נועדו להבטיח את רציפות התקשורת גם באירועי חירום, וזאת לטובת כלל תושבי האזור.

שר התקשורת, ד"ר שלמה קרעי, הנחה את משרדו להקצות בשלב זה 28 מיליון שקלים לחברות הסלולר. זאת, כחלק מההיערכות לתרחיש הייחוס הצפוני, ומטרת הסכום היא להבטיח את המשך פעילותם התקינה של אתרי הסלולר ובפרט במטרופולין חיפה במצבי קיצון כגון מלחמה.

המשרד הגדיר מבחני תמיכה, ועל פיהם יוקצו הסכומים לכל חברה. היעד הוא להשלים את פעולות הגיבוי באתרי הסלולר עד ה-30 ביולי 2024.

תרחיש הייחוס הצפוני הוא תרחיש דמיוני שנועד לבחון את מוכנות מערכות החירום בישראל למצבי חירום שונים. עיבוי אנרגטי מתייחס להתקנת גנרטורים ואמצעים נוספים שיאפשרו לאתרי הסלולר להמשיך לפעול גם במקרה של הפסקת חשמל.

שר התקשורת ד"ר שלמה קרעי: "התקציב הראשוני הזה לצפון הוא רק ההתחלה. נפעל להשגת התקציב הדרוש לעיבוי אנרגטי בכל הארץ, בדגש על אזורי העימות בצפון, בדרום, ביו"ש ובעוטף יו"ש. ההקצאה הנוכחית תאפשר לצפון להתמודד טוב יותר עם תרחיש עלטה והפסקות חשמל בשגרה ובחירום, ולשמור על רציפות תקשורתית מצילת חיים. אני מודה לרח"ל ולעומד בראשה על המאמץ המשותף, ולחברות הסלולר על ההתגייסות המהירה. תודה לראש הממשלה נתניהו שמתוך ראיה רחבה אישר את התקציב החשוב הזה."

מנכ"לית משרד התקשורת עו"ד עינבל משש: ״אחת התשתיות החשובות בעיתות חירום היא הרשת הסלולרית. משרד התקשורת הקצה מיליוני שקלים כדי להבטיח רציפות תפקודית וימשיך לפעול בשיתוף חברות הסלולר ורח״ל להאיץ את ההיערכות לגיבוי התשתית הסלולרית של אתרי קצה סלולריים בצפון הארץ ולספק פתרונות שיבטיחו כי גם במצב של נפילות חשמל בצפון, רשת התקשורת הסלולרית תמשיך לפעול ותסייע בהצלת חיים״.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן