11 פצועים מפגיעה ישירה בחורפיש

11 בני אדם נפצעו מפגיעה ישירה במגרש כדורגל ביישוב חורפיש שבגליל המערבי, אחד במצב אנוש, שלושה בינוני והיתר קל. לפני הנפילה לא הופעלה אזעקה. צה"ל: זה מתוחקר.

הצפון | שימוש הוגן לפי סעיף 27 א'

אחד-עשר בני אדם נפצעו היום אחר הצהריים (רביעי) במתקפת כטב"מים של חיזבאללה על מגרש כדורגל ביישוב חורפיש שבגליל המערבי. אחד הפצועים במצב אנוש, שלושה במצב בינוני והיתר במצב קל. לא הופעלה אזעקה טרם הפיצוץ. כוחות רבים של צה"ל, משטרה ומד"א הוזעקו לזירה.

צה"ל הודיע כי יתחקר מדוע לא הופעלו התרעות על השיגורים לחורפיש, שנמצאת יותר מ-3 ק"מ מהגבול ואינה מפונה.

מדובר צה"ל נמסר: "לפני זמן קצר זוהו שיגורים משטח לבנון שנפלו במרחב חורפיש. לא הופעלו התרעות. האירוע מתוחקר".

מנכ"ל מד"א אלי בין אמר לחדשות 12: "עדיין לא הכלנו את האירוע. אנחנו מטפלים בכמה נפגעים בשטח ועושים פעולות ביחד עם כוחות הרפואה של צה"ל. מדובר ב-11 נפגעים, אחד מהם במצב אנוש. מתבצעות בו פעולות החייאה. שלושה נפצעו בינוני והשאר קל. את כולם הצלחנו לפנות לבתי החולים בצפון".

דובר צה"ל עדכן הבוקר כי במהלך הלילה תקפו מטוסי קרב של חיל האוויר שני משגרים של חיזבאללה במרחבים זבקין ועייתא א-שעב. במקביל, הותקפו שלושה מבנים צבאיים של הארגון במרחבים אל-עדייסא, בליידא ומרכבא.

ראש הממשלה נתניהו אמר לשרים בישיבת הממשלה שמתקיימת היום לרגל יום ירושלים: "המצב בצפון לא יימשך ככה. נדון בכך בפורומים המתאימים". השר מיקי זוהר אמר מוקדם יותר ל-N12: "אמרתי לראש הממשלה שנמאס. הדחיינות בצפון תביא אסון גדול מ-7 באוקטובר".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן