תנודות בשוק המט"ח והמניות: הדולר מתחזק, הבורסה מעורבת

שוק המט"ח הישראלי חווה תנודות משמעותיות היום, כאשר הדולר מציג התחזקות ניכרת מול השקל. לאחר ששער הדולר היציג עמד אתמול על 3.75 שקלים, הוא עלה הבוקר בכ-0.5% ונסחר סביב 3.77-3.78 שקלים, רמה שלא נראתה מזה חודשיים. לעומת זאת, האירו נותר יציב יחסית, ונסחר סביב 4.03 שקל.

צילום חיים גולדברג/פלאש 90

בזירת המניות, הבורסה בתל אביב נפתחה במגמה מעורבת. מדדי המניות המובילים מציגים ירידות קלות, כאשר מדד ת"א 35 יורד בכ-0.2% ות"א 125 בכ-0.15%. מנגד, מדד ת"א 90 מציג עלייה מתונה של 0.1%. בסקטור הפיננסי נרשמת חולשה, עם ירידה של 0.4% במדד ת"א פיננסים. בולטות לשלילה מניות אנליסט עם ירידה של 4%, ליברה עם ירידה של 1.62%, ולאומי עם ירידה של כ-1%.

במבט קדימה, השוק ממתין להחלטת הריבית של בנק ישראל, שתפורסם ביום שני הבא. ההערכות הן כי הבנק ישאיר את הריבית ללא שינוי על 4.5%, למרות הירידה באינפלציה. עופר קליין, ראש אגף כלכלה ומחקר בהראל ביטוח ופיננסים, מסביר: "מאז ההחלטה הקודמת אי-הוודאות הגיאופוליטית נותרה גבוהה דבר הבא לידיי ביטוי גם ברמה הגבוהה של פרמיית הסיכון הנמדדת בפערי תשואות אג"ח הממשלתיות של ישראל. דבר התומך בהשארת הריבית ללא שינוי".

קליין מוסיף כי תשומת לב המשקיעים תתמקד בנאום נגיד בנק ישראל ובתחזיות המעודכנות של הבנק לגבי צמיחה, אינפלציה וריבית. לדעתו, הבנק צפוי לאותת על כוונתו להפחית את הריבית ב-12 החודשים הקרובים, אך גם להדגיש את החשש מפרמיית הסיכון.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן