תכנית 'הזדמנות שווה': צעד ענק לקראת שילוב החרדים במשק

שר העבודה יואב בן צור משיק תוכנית היסטורית לשילוב בנות סמינר חרדיות בשוק העבודה, לרכוש מקצועות יוקרתיים ולתרום תרומה אדירה לפריון המשק

ויקיפדיה

איגוד הסמינרים הודיע הבוקר על השקת תוכנית ׳הזדמנות שווה׳ של שר העבודה יואב בן צור וסגן השר אורי מקלב בהיקף של כ-60 מיליוני שקלים.

'הזדמנות שווה' הינה תכנית מקיפה שאמורה להעשיר ולמקצע את מקצועות הלימוד והקורסים הנלמדים בסמינרים לבנות וזאת ללא הכבדת הנטל הכלכלי על ההורים.
בנוסף, תעניק התכנית הזדמנות שווה לבנות החברה החרדית להעשרת הידע והכלים וההכנה מעשית ליציאה לתעסוקה.

התכנית יוצאת לדרך בימים אלו ואמורה לחול כבר בשנת הלימודים הנוכחית – תשפ"ד, ואולי גם על שנת הלימודים הקרובה תשפ"ה.  כאשר ההרשאות התקציביות יגיעו למנהלי הסמינרים בימים הקרובים.

באיגוד הודיעו כי החליטו בשל כך להקל את נטל התשלום המוטל על כתפי ההורים ולהוזיל את שכר הלימוד השנתי כך שיעמוד על סך 3,300 ש"ח עבור שנה א'.

עוד מסרו כי הנחה נוספת של 3,300 ש"ח תינתן במעמד קבלת התעודות לתלמידות הסמינרים הלומדות במגמות המקצוע שתחת מערך ההכשרות של המכון הממשלתי להכשרת טכנאים (מה"ט)".

התכנית המושקת בימים אלו תחול כבר בשנת הלימודים הנוכחית – תשפ"ד, ותחול גם על שנת הלימודים הקרובה תשפ"ה, כאשר ההרשאות התקציביות צפויות להגיע למנהלי הסמינרים כבר בימים הקרובים.

שר העבודה יואב בן צור אמר: "מיד עם כניסתי למשרד העבודה הנחיתי את גורמי המקצוע לגבש תכנית מקיפה לסמינרים ולתוכניות הלימוד שבפיקוח מה"ט במטרה לייצר הזדמנות שווה לכל בת סמינר לרכוש מקצוע איכותי ומתגמל. אני שמח שלאחר עבודה מאומצת הצלחנו לעשות היסטוריה ולגבש תכנית אשר תעשיר את השכלתם המקצועית של אלפי בנות סמינרים ותיתן הזדמנות אמתית עבורן לרכוש מקצועות יוקרתיים, להתפרנס בעבודה מכובדת תוך שמירה על אורח חייהן ולתרום תרומה אדירה לפריון המשק".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן