תגובת זעם ביפן על סירוב אירוח ישראלי: "לא דרכה של יפן"

יפן מזועזעת בעקבות אירוע אפליה כנגד ישראלי בעיר קיוטו במדינה.

צילום: נתי שוחט/פלאש 90

הכל התחיל כשמנהל מלון בעיר קיוטו ביפן סירב לארח ישראלי במלון בעקבות "פשעי מלחמה" לדבריו שישראל מבצעת בעזה. כלל האוכלוסיה, בהם פוליטיקאים, עיתונאים ואזרחים יצאו במסר אחיד: זו לא דרכה של יפן.

גלעד כהן, שגריר ישראל ביפן מדווח כי מקבל עשרות הודעות תמיכה בישראל, בהם מודגש כי העם היפני מתבייש בהחלטת מנהל המלון, עוד מודגש כי המנהל, אשר עבר על חוקי המלונאות במדינה הינו ברזילאי ולא יפני, כך שאינו מייצג כלל את האוכלוסיה ביפן.

גלעד כהן | קרדיט: ויקיפדיה

בהודעת ביטול ההזמנה, נכתב מהמלון: "הצעת לינה לאנשים שאולי סייעו או עשויים לסייע בביצוע פעולות לוחמה האסורות על פי המשפט ההומניטרי הבינלאומי, המבוסס על אמנות ז'נבה והפרוטוקולים הנוספים שלהן, עלולה לסכן אותנו בכך שניחשב שותפים ו/או מסייעים לאדם שיכול לעמוד לדין על פשעי מלחמה ברגע שהסכסוך יסתיים. אנו מקווים שהבנת שאיננו יכולים לקחת סיכון שכזה ושזו הסיבה שאיננו יכולים להציע לכם את אחד מהחדרים שלנו. נודה לך אם תוכל לקבל את בקשת הביטול ששלחתי לך אתמול. תודה על ההבנה. אם יש לך שאלות או חששות, אנא אל תהסס לפנות אלינו".

שגריר ישראל במדינה, גילעד כהן, הוסיף ואמר בשיחה עם ynet: "המקרה שאירע בקיוטו אינו מייצג את יפן. יפן הינה מדינה מסבירת פנים שמעריכה ומכבדת את התייר הישראלי. ביפן בכלל אין אנטישמיות ויש רצון עז לקבל ישראלים. מכבדים את הישראלים. הטיסות של אל על מלאות וזו תופעה בודדת שלא מייצגת. היפנים שמחים לארח אותנו".

בנוסף, שלח כהן מכתב תלונה בו דרש לפטר את מנהל המלון. עוד ציין כי פעולה זו שנקט המלון מנוגדת לחוק היפני, במיוחד כאשר הביטול נעשה אך ורק על סמך שמו של המזמין, ללא בירור אם יש בעברו עבר צבאי.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן