תא"ל י' נכנס לתפקידו כמפקד מערך המבצעים המיוחדים באמ"ן

היום (רביעי) נערך טקס חילופי המפקדים לתפקיד מפקד מערך המבצעים המיוחדים באגף המודיעין.

קרדיט: דובר צה"ל

תא"ל י' נכנס לתפקיד מפקד מערך המבצעים המיוחדים באגף המודיעין במקומו של תא"ל ע', שכיהן בתפקיד בשנתיים וחצי האחרונות.  טקס חילופי המפקדים נערך היום (רביעי), בראשות ראש אגף המודיעין, אלוף אהרון חליוה, משפחות, מפקדים לשעבר, משרתי היחידה, המשפחות השכולות ומוזמנים נוספים.

"מאז 7 באוקטובר, מוביל מערך המ"מ יחד עם האלוף (במיל') ניצן אלון, את המאמץ הצה"לי בנושא החטופים, השבויים והנעדרים, במטרה להשיבם הביתה. בנחישות, ביצירתיות ובמקצועיות, שמאפיינים כל כך את המערך, ולא פחות מכך – בפריצת הגבולות, בחדשנות ובמסירות, מייצר מערך המ"מ מודיעין רלוונטי ומחולל מבצעים מורכבים, על מנת להשיג מטרה זו", קבע ראש אמ"ן, אלוף אהרון חליוה.

"ע', בדמותך הייחודית, הצנועה, המקצועית והערכית, התעוזה וקור הרוח, היית לכ‌ולנו מקור השראה, עוצמה, ביטח‌ון וידע", שיבח אלוף חליוה, "במשך למעלה מ-30 שנים, כלוחם, וכמפקד לחמת באויב, בזירות רחו‌קות. סיכנת את חייך והכול תמיד למען אותה מטרה – ביטחון מדינת ישראל.

י', לוחם ומפקד, משימתי ויוזם. ההכרות העמוקה שלך עם המערך, הידע והניסי‌ון, יעמדו לצידך במשימתך החדשה. אני בטוח שתשכיל להפיק ולהטמיע את הלקחים מהמלחמה שעוד נמשכת, לפרוץ עוד ועוד גבולות ודרכים, ולהצעיד את המערך קדימה".

"המ"מ הוא ארגון נדיר ומיוחד במינו, שמחבר בין עומק, מקצועיות ויסודיות, משימתיות וחתירה למגע, לבין עבודה קשה", תיאר מפקד מערך המבצעים המיוחדים היוצא, תא"ל ע', "השתנינו בשנים האחרונות ללא הכר, ויחד עם שותפינו באמ"ן ובקהיליית הביטחון כולה, אנו מביאים ערך רב וייחודי לביטחון המדינה.

כשכל זה נשען על האנשים הכי טובים שיש ועל חיכוך בלתי פוסק עם האויב. זה ארגון שיכול לכל אתגר. המ"מ נוכח, משפיע ורלוונטי בשגרה ובחודשים האחרונים, גם בשעת המבחן העליונה שלנו כצבא, במלחמה".

"המציאות המורכבת שבה אנחנו פועלים מזה חודשים ארוכים – תובענית ומאתגרת", חרץ מפקד מערך המ"מ, תא"ל י', "כדי להצליח להתמודד עם הניצב לפנינו, נמשיך להידרש לדמיון פרוע ומחשבה מנומקת. אבל לא רק – נידרש לתת מענה לקרוב, אך בה בעת להסתכל רחוק ולזרוע זרעים לעתיד.

נידרש לעמידה מצטיינת במשימות, ולצידה – לדאוג היטב לאנשינו. דמיון ומחשבה הם נחלתו הבלעדית של האדם. מהיכרותי את האנשים שמרכיבים את המערך הזה – אין לי ספק שנצליח".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן