שר ההגנה האמריקני בפגישה עם גלנט: "ארה"ב תמיד תתמוך בישראל"

שר הביטחון יואב גלנט, במהלך ביקורו בארה"ב, נפגש עם שר ההגנה האמריקני לויד אוסטין על מנת לדון במצב ברצועת עזה, בגבול הצפון ומול איראן. אוסטין בתמיכתו: ארה"ב תיתן לישראל את הנדרש לה בכדי להגן על עצמה.

צילום: תומר נויברג/פלאש90

שר הביטחון יואב גלנט, במסגרת ביקורו בארה"ב, נפגש היום (שלישי) עם שר ההגנה האמריקני לויד אוסטין. בתחילת פגישתם התייחס אוסטין למצב הביטחוני בגזרה הצפונית והביע את תמיכתו באומרו כי "ארה"ב תמיד תתמוך בישראל, ותיתן לה את מה שהיא צריכה כדי להגן על עצמה". ביחס להתנהלות של חיזבאללה הוסיף "הפרובוקציות של חיזבאללה מאיימות לגרור את הישראלים והלבנונים למלחמה שהם לא רוצים. מלחמה כזאת עלולה להיות קטסטרופלית ללבנון והרסנית לאזרחים ישראלים ולבנונים חפים מפשע". בממשל האמריקני מוטרדים מאד מהלחימה שעלולה להתפתח מול לבנון ולכן הם "מחפשים בדחיפות פיתרון דיפלומטי", כך לדבריו.
באותו עניין, שרת החוץ הקנדית, מלאני ג'ולי, קראה היום לאזרחיה לעזוב את לבנון בהקדם מחשש להתפתחות העימות של ישראל ולבנון. "זה לא הזמן לנסוע ללבנון. לקנדים שכרגע נמצאים שם – זה הזמן לעזוב, כל עוד יש טיסות מסחריות", אמרה השרה.
במהלך הפגישה התייחס אוסטין גם למלחמה המתנהלת עד כה בעזה וגם לעסקת חטופים, "אנחנו מצדיעים לישראל על קבלת העסקה כפי שהכריז עליה הנשיא ביידן. האחריות עכשיו היא על החמאס. ישראל ביצעה מבצע נועז לשחרור חטופים אבל הדרך להחזיר את כולם היא באמצעות עסקה", אמר.
בנוסף אמר שישראל "צריכה להיזהר יותר שלא לפגוע באזרחים" וכי הוא "מודאג מאוד מהתקפות של קיצונים ישראלים על פלסטינים בגדה המערבית".
גלנט בדבריו לאוסטין אמר כי "אנחנו בצומת מרכזי וצריכים להיערך לכל אפשרות בצפון" ואף הודה לו על תמיכתו: "אזרחי ישראל לא ישכחו את העמידה האיתנה שלך ושל הנשיא לצידנו". על האתגרים הקיימים אמר גלנט: "ברצועת עזה עלינו לפעול להשבת החטופים ולפירוק שלטון החמאס, בצפון אנו צריכים לוודא כי תושבי הצפון יחזרו לבתיהם לאחר שינוי המצב הביטחוני בגבול. אנו פועלים בשיתוף כדי לנסות להגיע להסדר, אך עלינו לדון בכל אפשרות אליה נידרש״.
בנוסף לדיון בלחימה בצפון, בעזה ובעניין השבת החטופים, התייחסו גלנט ואוסטין גם למצב מול איראן. גלנט הדגיש בפני אוסטין: "זה הזמן לממש את המחויבות של כל ממשלי ארה"ב בשנים האחרונות: מניעת גרעין מאיראן – בנושא זה הזמן הולך ואוזל". אוסטין בתגובה אמר שארה"ב לא תיתן לאיראן להשיג נשק גרעיני.
על יחסי ישראל-ארה"ב אמר שר הביטחון גלנט כי ״עלינו לפתור במהירות את המחלוקות הבודדות כמו שחברים עושים, ולחזק את העמידה המשותפת – מול מתקפות הטילים ומול המתקפות המדיניות".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן