חיסלו עשרות מחבלים לפני שהנגמ"ש עלה על מטען

פרטים חדשים על האסון ברפיח בו נפלו 8 לוחמים: הכוח חיסל יחד עם לוחמי גבעתי כ-50 מחבלים, הנגמ"ש עלה על מטען בדרכם חזור. צה"ל ממשיך לתחקר את האירוע.

סרן ווסים מחמוד ז"ל. קרדיט: דובר צה"ל.

בתקרית קשה שהותרה לפרסום, שמונה לוחמים נהרגו הבוקר (שבת) בפיצוץ מטען חבלה, לאחר שהנמר ההנדסי (נמר"ה) בו נסעו עלה עליו בסמוך לשכונת תל א-סולטאן.

בינתיים התיר צה"ל לפרסום שמו של חלל אחד – סרן ווסים מחמוד (23) מבית ג'אן, שהיה סגן מפקד הפלוגה בגדוד 601 של חיל ההנדסה בעוצבת עקבות הברזל 401. דובר צה"ל מסר כי הודעה נמסרה למשפחותיהם של שאר החללים, אך שמותיהם טרם הותרו לפרסום.

התקרית הקשה אירעה בסביבות השעה 5:00 בבוקר, כאשר כוח הנדסה שנלווה של חטיבת גבעתי נלחם לצידם בלילה, ויחד חיסלו כ-50 מחבלים. לאחר הפעילות עשה הכוח את דרכו לבית שנכבש ובו שוהים כוחות צה"ל.

אלא שבדרך חזור למקום אירע פיצוץ גדול שלא הופעל ירי לפניו, והרכב המשוריין עלה באש כתוצאה מפיצוץ מטען חבלה. נסיבות המקרה נבדקות על ידי צה"ל כדי להבין האם המטען הוצמד לנגמ"ש או שהיה מונח במקום, וכן האם המטען גרם לפיצוצי משנה של חומר הנפץ שהיה בתוך הנגמ"ש ובדפנותיו ולא היה אמור לעלות באש.

רכב הנמר"ה בער במשך שעתיים, וכוחות החילוץ לא יכלו להתקרב אליו במשך הזמן הזה. לאחר מכן נגרר למקום בטוח. בנסיון למצוא מחבלים באזור צה"ל העלה רחפנים מייד לאחר האירוע אך ללא הועיל.

שריף גאנם, דודו של סרן ווסים מסר כי "מדובר באסון. ווסים נפצע בתחילת המלחמה מרסיס שחדר לידו והוא רצה לחזור ללחימה. הוא היה אמור להיות מנותח אבל הוא דחה זאת לאחרי סיום המלחמה. מדובר בלוחם נחוש ואמיץ. הוא הקפיד לא לדבר על המלחמה, תמיד הרגיע אותנו, במיוחד את אימו. היום היא הרוסה לחלוטין. הוא היה הלב הפועם שלה שנקטף בטרם עת. ווסים היה אמור לצאת ללימודים כבר במרץ אבל הוא דחה אותם כי בראש מעייניו היו הצבא והיחידה שלו".ראש מועצת בית ג'אן נזיה דבור ביטל את כל האירועים שהיו מתוכננים להיערך היום וביומיים הקרובים לציון חג הקורבן. על סרן ווסים מחמוד הוא כתב כי היה לוחם מיוחד, נמרץ ואמיץ שהשאיר חותם בכל מקום: "בעקבות האסון הכבד ונפילת החלל כל אירועי החג מבוטלים. יהי זכרו ברוך".

מועצת בית ג'אן העמידה את חניון קריית החינוך בשכונת החיילים המשוחררים לטובת המנחמים שיגיעו למשפחה, ומפעילה הסעות מסודרות לכיוון בית העם ובחזרה.

שתפו כתבה זו:

1 1 הצבעה
דירוג הכתבה
guest
4 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
trackback
הילה כהן
1 חודש לפני

שנדע בעז"ה רק בשורות טובות

trackback
אלמוג
1 חודש לפני

יהיה זכרם ברוך

אלמוג ירין
אלמוג ירין
17 ימים לפני
להגיב ל  אלמוג

משתתפים בצער המשפחות

trackback
דותן אברהמי
1 חודש לפני

ההנדסי בו נסעו ברפיח, בסביבות השעה 5:00 בבוקר לאחר לילה ארוך של לחימה בו חיסלו כוחות ההנדסה וגבעתי עשרות מחבלים.

טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן