שישה קילומטרים של מנהרות הושמדו בפשיטת צה"ל על סג'עייה

הפשיטה המוצלחת החלה לפני 12 ימים והביאה במהירות לתוצאות: מנהרות ענק הושמדו, 150 מחבלים חוסלו, ומודיעין איכותי רב נתפס

קרדיט: דובר צה"ל

פשיטת הבזק על סג'עייה של צוותי הקרב של חטיבת הצנחנים, חטיבה 7 ויחידת יהל"ם, תחת פיקודה של אוגדה 98 מביאה לתוצאות מהירות. היום (שלישי) פרסם דובר צה"ל תיעוד מיוחד של השמדת שורת מנהרות תת-קרקעיות שאותרו במזרח העיר עזה, שנועדו לקרב את מחבלי החמאס לחדירה לישראל מול קיבוץ נחל עוז.

מדובר צה"ל נמסר כי כוחות האוגדה ניהלו קרבות פנים אל פנים עם חוליות מחבלים, חיסלו יותר מ-150 מחבלים, השמידו תשתיות טרור, ונתקלו במבנים ממולכדים ומטענים שהושמדו. בנוסף, הכוחות איתרו עשרות אמצעי לחימה ומסמכים מודיעיניים שהמחבלים הותירו.

עוד נמסר כי הכוחות איתרו בהכוונה מודיעינית ובמאמץ הנדסי את פירי המנהרות ותוואי תת-קרקע משמעותיים שהושמדו. שש המנהרות ההתקפיות שהושמדו בפעילות האוגדתית היו באורך של לא פחות מאשר שישה קילומטרים.

בחקר המנהרות איתרו לוחמי יחידת יהל"ם תוואים תת-קרקעיים שמרכיבים מערכת מנהרות מסועפת, שבחלקן אותרו חדרי שהייה ופיקוד של המחבלים. באחת המנהרות אותרו אמצעי לחימה ומסמכים מודיעיניים.

קרדיט: דובר צה"ל

הפשיטה על שכונת הטרור החלה לפני 12 ימים, עת תקף צה"ל מטה גדוד חמאס מקומי בשילוב אש קרקעית ואווירית. המטה נבנה מחדש מאז שצה"ל סיים את התמרון הראשוני בסג'עייה לפני כחצי שנה. המטה אכלס כ-1000 עזתים, מתוכם 150 זוהו כמחבלים, מרביתם נסו על נפשם עם הגעת הכוחות.

מצה"ל נמסר כי "מצאנו שם חומר מודיעיני רב, מחשבים של חמאס, מידע איכותי שנשתמש בו בהמשך. המחבלים שם ברחו לשכונות סמוכות כמו זייתון ודרג' תופאח ושיגרו לעברנו משם מרגמות ורחפני נפץ, אך חיסלנו כבר כ-20 מחבלים שעשו זאת".

עוד הוסיפו "היום, בניגוד לחודשים הראשונים של הלחימה, יש לנו יכולות ושיטות מהירות ויעילות בהרבה לאתר ולטפל במנהרות, אבל ללא ספק הלחימה לא נגמרה ונפשוט גם בהמשך על שג'אעיה. הפשיטה על השכונה הוכיחה שהאוכלוסייה כן מתפנה כאשר אנו פועלים במרחב, ומהר: תוך 15 דקות כל האזרחים שם נמלטו על נפשם בהיסטריה לאור יום, השאירו בסטות פעילות וחנויות פתוחות ותוך 35 דקות כיתרנו את המתחם".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן