שוביה של נועה: "יש לך מזל"

משפחתה של נועה ארגמני, שחולצה אתמול (שבת) משבי חמאס במבצע נועז של צה"ל, משתפת פרטים נוספים מתקופת השבי בבת 246 הימים, במשפחה "אמידה" שנחשדת למקורבת לרשת אל ג'זירה

קרדיט: דובר צה"ל

מעט לאחר שחרורה של נועה ארגמני משבי החמאס, בני משפחת מתחילים לספר על תנאי כליאתה בשבי חמאס. לדבריהם, שוביה היו ממשפחה אמידה והתייחסו אליה באופן ראוי. בימים הראשונים לא הרשו לנועה להתקלח אך לאחר עיקשות איתנה אפשרו לה. בנוסף, נתנו לה אוכל ללא הגבלה מיוחדת. למרות כל זאת, כמעט ולא ראתה במהלך הימים אור יום כי נאסר עליה לצאת החוצה.

נועה סיפרה כי אב המשפחה בו הוחזקה היה אומר לה ומדגיש כי היא "בורכה מאללה" וש- "יש לך מזל מאלוהים שנפלת על המשפחה שלנו".

בתוך כך, על פי דיווחים ערביים, נועה הוחזקה בביתו של צלם אל-ג'זירה. בדיווח נכתב: "אחת החטופות הישראליות שחולצה אתמול במהלך הפעולה המשולבת במרכז רצועת עזה, נועה ארגמני בת ה-26, הוחזקה בביתו של עבדאללה אל-ג'מאל, צלם, עורך וכתב באל-ג'זירה וכלי תקשורת פלסטיני נוסף". עוד נמסר כי עבדאללה נהרג יחד עם מספר בני משפחה במהלך הניסיון למנוע את החילוץ של נועה.

יצויין כי מטעם אל-ג'זירה נמסר כי עבדאללה אל-ג'מאל לא עובד ברשת ולא עבד מעולם, וכי הם אינם מכירים אותו.

מתחילת המלחמה התפרסמו כמה פעמים דיווחים על אנשי תקשורת שנחשדו כמי ששיתפו פעולה עם המחבלים ב-7 באוקטובר. בין היתר תועדו מספר צלמים של סוכנות AP, רויטרס והניו יורק טיימס כאשר הם מלווים את מסע הרצח, תוך כדי שהם מצלמים אותו במקום לסייע לנרצחים ולנחטפים. כמו כן אנשי תקשורת נחשדו כי הם היו שותפים לתוכניות הטרור, בהם כתבים ברשת הערבית הסעודית "אל-ג'זירה".

בתוך כך הוציא שר התקשורת שלמה קרעי על צו לסגירת ערוץ אל ג'זירה בארץ. היום (ראשון) פורסם כי קרעי חתם בשנית על הארכת הצווים כנגד אל ג'זירה בעוד 45 ימים. ההחלטה התקבלה פה אחד על ידי כל הממשלה, בהתבסס על חוות דעת מכל גורמי הביטחון, הקובעות מעל לכל ספק כי שידורי הערוץ פוגעות "באופן ממשי" בביטחון המדינה.

גם המערכת המשפטית גיבתה את המהלך, כאשר בדיון שהתקיים בבית המשפט המחוזי, קבע השופט כי: "התמונה המתקבלת לא מותירה מקום לספק על אודות אופי מערכת היחסים הנמשכת שבין ערוץ אלג׳זירה לבין ארגון הטרור ולכך שהתכנים המשודרים בו משרתים את ארגון הטרור חמאס ומצויה בהם פגיעה משמעותית בביטחון המדינה, הנתונה במלחמה קשה בארגון הטרור."

שר התקשורת חה״כ ד"ר שלמה קרעי מסר: ״לא נאפשר לערוץ הטרור אלג'זירה לשדר מישראל ולסכן את לוחמינו. לאור חומרת הפגיעה בבטחון המדינה על ידי ערוץ הטרור אלג'זירה, אני משוכנע שצווי הסגירה יוארכו גם בהמשך בד בבד עם הארכת הוראת השעה הקבועה בחוק, המסמיכה את שר התקשורת לפעול כנגד גופי שידור זרים הפוגעים בבטחון המדינה".

עוד המשפחה מספרת, שנועה מחייכת 'מאוזן לאוזן' ושבריאותה הגופנית והנפשית טובה.

בדיווחים ערביים פורסמו תיעודיים שלפיהם זהו החדר בו הוחזקה נועה ומשם חולצה.

נשיא המדינה הרצוג שוחח עם נועה ואמר לה: "אני כל כך מתרגש לשמוע את קולך זה פשוט מעלה דמעות בעיניי. אני מחבק אותך בשם כל עם ישראל. אני כל כך מתרגש ומייחל ומתפלל שגם אימא ליאורה תזכה לראותך בהקדם. אני מחבק אותך מעומק הלב. תהיי בריאה. ברוך שובך הביתה". נועה הודתה לנשיא: "תודה על הכול, אני כל כך שמחה להיות פה. תודה על הרגע הזה".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן