שדרוג משמעותי בתנאי נהגי האוטובוסים: הקמת 310 מבני מנוחה ותפעול

התוכנית החדשה של שרת התחבורה מירי רגב אושרה היום (שני) בוועדה לתשתיות לאומיות.

צילום: נתי שוחט/פלאש90

 

 

תוכנית אסטרטגית לשדרוג משמעותי בתנאי נהגי האוטובוסים בישראל יוצאת לדרך: הוועדה לתשתיות לאומיות (ות"ל) אישרה היום (שני) את תת"ל 131, תוכנית שתאפשר הקמת 310 מבני מנוחה ותפעול לרווחת הנהגים במסופי תחבורה ציבורית ברחבי הארץ.

המבנים החדשים, שיוקמו בפרק זמן קצר, יספקו לנהגים סוף סוף תנאי עבודה הולמים, הכוללים מקום ראוי למנוחה, התרעננות ואכילה בין הנסיעות. שיפור משמעותי זה צפוי להשפיע לטובה על איכות השירות לנוסעים ועל בטיחות הנסיעה בתחבורה הציבורית.

השרה רגב: "הקמת מאות מבני מנוחה היא צעד נוסף לעידוד המעבר לתחבורה ציבורית"

"קידום התחבורה הציבורית הוא יעד לאומי וחלק מחזון התחבורה שאני מקדמת מיום כניסתי לתפקיד", אמרה שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, תא"ל במיל' מירי רגב. "האוטובוסים מהווים מרכיב מרכזי במערך התחבורה הציבורית, אך כדי שהם יוכלו להציע חלופה אטרקטיבית לרכב הפרטי, עליהם לספק לנוסע שירות אמין ואיכותי בתדירות גבוהה. לשם כך משרדנו פועל בהתמדה לשיפור תנאי העבודה של הנהגים, לתנאי שכר הולמים ולהבטחת בטיחות הנהגים מפני אלימות."

השרה רגב הוסיפה: "ההחלטה שהעברנו היום, על הקמת מאות מבני מנוחה והתרעננות בכל הארץ, היא צעד נוסף לעידוד המעבר לתחבורה ציבורית יעילה, מהירה וירוקה, ולהשארת הרכב הפרטי בבית במטרה להפחית את עומסי התנועה בכבישים."

תשתית איכותית לרווחת הנהגים

תת"ל 131 היא חלק מתוכנית אסטרטגית רחבה של משרד התחבורה להסדרה סטטוטורית ולהקמת תשתיות תחבורה ציבורית איכותית ברחבי הארץ. במסגרת התוכנית יוקמו מאות מסופי תחבורה חדשים, יפותחו חניונים וישודרגו תחנות מרכזיות, תוך התמקדות בתשתיות לאוטובוסים חשמליים.

במרבית מתקני התחבורה הציבורית בישראל אין כיום מבנים ראויים המיועדים לרווחת הנהגים. מצב זה פוגע קשות בעבודתם של הנהגים, המבלים שעות רבות בכבישים העמוסים, וכך תורם למחסור בכוח אדם ולפגיעה באיכות השירות.

תת"ל 131 תאפשר הקמת מבנים ייעודיים אלה באופן מיידי, תוך ניצול קרקע מאושרת קיימת במסופי תחבורה ברחבי הארץ.

מנכ"ל משרד התחבורה משה בן זקן: "רווחת הנהג משפיעה ישירות על בטיחות הנסיעה"

"ההחלטה שעברה היום מאפשרת לנו לקדם באופן מיידי תהליכי תכנון והקמה של מאות מבנים במסופי התחבורה בכל רחבי הארץ, שישדרגו את תנאי העבודה של נהגי האוטובוסים ללא הכר", אמר מנכ"ל משרד התחבורה, משה בן זקן. "רווחת הנהג משפיעה באופן ישיר על איכות השירות שאותו הוא מספק לנוסעים, כמו גם על בטיחות הנסיעה. המטרה: חווית נסיעה טובה ומהנה יותר, שתשכנע עוד ועוד נהגים להעדיף את התחבורה הציבורית על הרכב הפרטי. כי זה העתיד – ואין דרך אחרת".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן