רחפנים מצילים חיים: ניסוי מוצלח בכביש 6 מקרב אותנו לעתיד בטוח יותר בדרכים

עייפים מהפקקים הארוכים בכביש 6 כתוצאה מתאונות דרכים? ייתכן שהפתרון נמצא מעל ראשינו.

צילום עומר פיכמן/פלאש90

חברת 'חוצה ישראל', בשיתוף פעולה עם מיזם 'נעמה', חברת 'דרך ארץ' וחברת הרחפנים Kronos, ערכו השבוע ניסוי ראשוני מוצלח לבחינת השימוש ברחפנים ככלי יעיל לניהול מהיר ויעיל יותר של אירועי חירום בכבישים מהירים.

הניסוי, שנערך במתכונת מבצעית מלאה ממרכז הבקרה של 'דרך ארץ' בראש העין, הדגים את הפוטנציאל האדיר של רחפנים ככלי עזר חיוני:

קבלת תמונת מצב בזמן אמת: הרחפנים העבירו תמונות וסרטונים חיים ממקום האירוע ישירות למרכז הבקרה תוך דקות ספורות מרגע קבלת הדיווח.

שיפור ניהול האירוע: זמינות המידע בזמן אמת אפשרה לצוותי החירום לקבל החלטות מושכלות, ממוקדות ומהירות יותר בנוגע לפינוי הכביש, טיפול בתאונה וחזרה לתנועה רגילה.

התגברות על מגבלות ה-GPS: בניסוי נבחנו פתרונות להתגברות על שיבושי GPS באזור האירוע, והובטח קשר רציף ואמין בין הרחפנים למרכז הבקרה.

הניסוי היווה הצלחה משמעותית וחיזק את האמונה ביכולתם של רחפנים לשדרג משמעותית את ניהול אירועי חירום בכבישים:

קיצור זמן התגובה: זיהוי מהיר ומדויק של מיקום ומהות האירוע יאפשר הגעה מהירה יותר של צוותי חירום, צמצום משך זמן הפקקים והפחתת הנזק הנגרם כתוצאה מהתאונה.

שיפור בטיחות התנועה: פינוי מהיר ויעיל יותר של כלי רכב מעורבים בתאונה יפחית את הסיכון לתאונות משניות וישמור על ביטחון הנהגים והנוסעים.

חיסכון בעלויות: שימוש ברחפנים עשוי לחסוך משאבים רבים הכרוכים בניהול אירועי חירום בדרכים מסורתיות.
הנתונים והתובנות שנאספו במהלך הניסוי ישמשו לפיתוח פתרון מערכתי מלא לשילוב רחפנים בניהול אירועי חירום בכבישים. אנו צופים כי בעתיד הקרוב, רחפנים יהיו כלי חיוני בידי צוותי החירום ויסייעו בהצלת חיים, שיפור זרימת התנועה וחיסכון משמעותי בעלויות.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן