נתניהו: "נעשה עסקה – אבל נשלים את היעד של השמדת החמאס"

רה"מ חזר על הבטחתו מראשית המלחמה למוטט את החמאס עד שלא יהווה איום בטחוני.

צילום: מאיר אליפור

בראיון שנתן אמש (ראשון) ראש הממשלה בנימין נתניהו לתוכנית ה'פטריוטים' בערוץ 14 הבהיר כי יסכים לעסקה עם חמאס – אך לא בכל מחיר, והדגיש כי בניגוד להצהרתו של ביידן, "ישראל היא זו שאינה מסכימה להפסקת האש בעזה".

רה”מ נתניהו הבטיח כי הוא יתנגד לעסקה שתכלול הפסקה מוחלטת של המלחמה, ואת אי השלמת משימת השמדת החמאס: “אני לא מוכן להפסיק את המלחמה ולהשאיר את החמאס על כנו, נעשה עסקה – אבל נשלים את היעד של השמדת חמאס. אני לא מוכן לוותר על זה”.

בערוץ אלערבי אלג’דיד דווח כי ארגון הטרור חמאס הגיב לדבריו של נתניהו ואמר כי עמדת ישראל "היא אישור לדחייתו את החלטת מועצת הביטחון האחרונה ואת הצעותיו של נשיא ארה”ב ג’ו ביידן". חמאס בינתיים ממשיך להתעקש על מתווה עסקה שכולל הפסקת אש מוחלטת בעזה ונסיגת צה"ל מהרצועה.

הראיון של נתניהו עורר סערה בארץ מצד מטה משפחות החטופים, שהגיב כי “בתגובה לנסיגת נתניהו מעסקת נתניהו – מטה המשפחות מגנה בחריפות את הודעת רה”מ על הנסיגה מההצעה הישראלית. מדובר בהפקרת 120 החטופות והחטופים ופגיעה בחובה המוסרית של המדינה כלפי אזרחיה”.

זמן קצר לאחר מכן נמסר מלשכת ראש הממשלה: “חמאס הוא זה שמתנגד לעסקה, לא ישראל. ראש הממשלה נתניהו הבהיר שלא נעזוב את עזה עד שנשיב את כל 120 חטופינו, החיים והחללים כאחד”.

פרשן חדשות 12 עמית סגל ניסה להנמיך את הלהבות והעיר: "לא ברור על מה הסערה סביב דברי נתניהו על העסקה. הוא חזר בניסוח המיועד לתומכיו על עמדת קבינט המלחמה ז״ל פה אחד – שישראל תסכים לשלב הראשון אך לא תסכים לשלב שכולל את סיום המלחמה ונסיגה מלאה. דרישת חמאס לסיום המלחמה, נסיגה מלאה והותרת שלטון חמאס על כנו היא מה שפוצץ סבב אחר סבב של מו״מ עקר".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן