ראש המל"ל: צה"ל שולט ב75% מציר פילדלפי

ראש המל"ל, צחי הנגבי התראיין היום לכאן רשת ב' והתייחס לאורכה של המלחמה, הישגיה של ישראל ונקודות נוספות.

קרדיט: חיים זך / לשכת העיתונות הממשלתית של ישראל | דובר צה"ל

בראיון לכאן רשת ב' התייחס ראש המל"ל, צחי הנגבי לאורכה של המלחמה ברצועת עזה ואמר כי "הלחימה תימשך עוד 7חודשים לפחות". יש לציין שכרגע צה"ל ממוקד בלחימה בעיקר באזור רפיח ובג'באליה.

בהמשך דבריו התיחס הנגבי להשיגיה של ישראל בלחימה ואמר כי "בתוך עזה, צה"ל שולט כעת ב-75% מציר פילדלפי, ואני מאמין שהוא ישלוט בו לאורך הזמן. יחד עם מצרים, עלינו להבטיח מניעת הברחת נשק".

"הניצחון הוא מאוד ברור", אמר ראש המל"ל, "ומוגדר בשלוש מטרות המלחמה – השמדת התשתיות והיכולות הצבאיות של חמאס, השבת החטופים ושבסיום המלחמה לא יישקף עוד איום למדינת ישראל מרצועת עזה. כלומר, לא יהיה צבא של טרור מנוהל ומאורגן על-ידי איראן".

הנגבי גם התייחס לחשיבותה של המלחמה: "היא מוצדקת והכרחית. בלעדיה לא תהיה לנו תקומה ולא נשמור על העצמאות שלנו. הותקפנו על ידי שלוחי איראן ב-7 זירות שונות, מלחמה שאנחנו מאוחדים בה. זו מלחמה ארוכה נגד מעצמה שמנסה לשים סביבנו טבעת חנק, ומי שמתעייף ראשון – מפסיד".

בתגובה לטענה כי רוה"מ מטרפד עיסקאות חטופים אמר: "דבר מתועב, מניפולציה פוליטית. רה"מ, שר הביטחון והקבינט אישרו לצוות המו"מ להרחיב עוד את המנדט. הצד השני נוקשה ואכזרי, וישראל נאלצה לשחוק את עמדתה – עד כדי כך שהאמריקנים אומרים שההצעה מאוד נדיבה".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן