ראיון ראשון של ראש הממשלה לתקשורת הישראלית

בראיון הביע נתניהו את עמדותיו אודות עסקת חטופים, המשך המלחמה, והמצב המורכב בצפון אשר יגיע לבסוף אל פתרונו.

צילום: מאיר אליפור

אתמול (ראשון) הגיע רה"מ נתניהו לראיון מיוחד בערוץ 14, במסגרת תכנית 'הפטריוטים' בהובלת ינון מגל. מדובר בפעם הראשונה שנתניהו מדבר עם התקשורת הישראלית מאז פרוץ המלחמה – והלכך, גם במגע הבלתי-רשמי הראשון שלו עם הציבור הישראלי ככלל לראשונה מזה שמונה חודשים.

בראיון הבהיר נתניהו את עמדתו בנוגע לעסקה לשחרור החטופים – כאשר עמדת המוצא היא שאי אפשר לקבל מצב בו חמאס נותר ריבון ברצועה בסיום המלחמה. לדברי נתניהו, על השולחן מונחת הצעה להחזרת חלק מהחטופים תמורת ויתורים מסוימים לחמאס, וכעת הכדור נמצא בידי חמאס, כאשר ישראל תמשיך לפעול ברצועה עד שיושבו 120 החטופים שנותרו.

בנוסף, התייחס לנתניהו לתמונת פני המלחמה, ואמר כי תוך תקופה לא ארוכה (ייתכן ועד חודש) תסתיים הפעולה ברפיח, ובכך יבוא לסיומו גם 'השלב העצים' של לוחמת צה"ל ברצועה, ויבוצע מעבר מוחלט לשלב הבא – פשיטות ממוקדות והשגת חופש תנועה במרחב הציבורי. נתניהו לא מסר מידע רב אודות תוכניות צה"ל בצפון, אך טען כי הצבא מוכן לכל תרחיש. בנוסף, ביקש ראש הממשלה להרגיע את החששות הנפוצות בציבור בנוגע לפרוספקט התשתיתי של מלחמה בצפון, והבטיח כי נעשות הכנות כדי להגן על מתקנים אסטרטגיים במצבי חירום. במהלך הראיון הדגיש נתניהו מספר פעמים, כי בסופו של דבר ישובו כל המפונים אל ביתם.

 

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן