ראוי ומתבקש: אונ' קולומביה השביתה אתר אינטרנט שפרסם מאמר אנטי ישראלי

במהלך שטרם נראה כמותו בעולם האקדמיה, לא רק אוכפים טרור אנטישמי אלא את השורש שלו.

אוניברסיטת קולומביה. קרדיט: מאת Ajay Suresh from New York, NY, USA - Columbia University - Low Memorial Library

לאחר פרסום מאמר שטוען כי ישראל מבצעת "רצח עם" בעזה – הנהלת האוניברסיטה יזמה מהלך, והשביתה את אתר האינטרנט של כתב העת היוקרתי למשפטים בקמפוס שבו פורסם המאמר.

אוניברסיטת קולומביה הינה אחת ממוסדות הלימוד היוקרתיים ביותר בארה"ב ובעולם כולו. למרבה הצער, כיום היא נחשבת למעוז של ההפגנות הפרו-פלסטיניות שפרצו בקמפוסים בארה"ב לפני כחודשיים. במידה רבה, ההפגנות והמחאות הפרו-פלסטיניות שפרצו שם הציתו את גל המחאות הגדול בעשרות קמפוסים נוספים במדינה. מאות בני אדם, ובהם גם סטודנטים ושאינם סטודנטים, נעצרו בידי משטרת ניו יורק במהלך אירועי המחאה הקשים שם.

סוכנות הידיעות AP פרסמה כי מועצת המנהלים של האוניברסיטה שמנהלים את כתב העת Columbia Law Review, השביתה את אתר האינטרנט שבו מפורסמים המאמרים, וכאשר נכנסים אליו כעת מופיע מסך לבן ועליו הכיתוב "האתר בתחזוקה".

עורכי כתב העת העידו כי סירבו לדרישה למנוע את פרסום המאמר, שכתב סטודנט פלסטיני תומר טרור, ועל כך הוחלט להשבית את אתר האינטרנט כולו.

ולגבי המאמר – אותו כתב הסטודנט שמזוהה כ'פלסטיני', רביע אגבריה. הכותרת שלו היא לא פחות מ"נכבה כקונספט חוקי".

מצד מועצת המנהלים של כתב העת, נשלח מכתב לעורכיו הסטודנטים ובו הובעה דאגה מכך שלא עבר את התהליך השלם והמלא של בחינה רגילה שעוברים מאמרים בכתב העת. "כדי לשמור על הסטטוס קוו ולספק לעורכים חלון הזדמנויות לבחון את המסמך, וגם זמן לכתב העת לבחון כיצד ינהג, החלטנו להשבית זמנית את האתר", נכתב.

כותב המאמר, אמר ל-AP כי "השבתת האתר של כתב העת היא מיקרוקוסמוס לדיכוי אוטוריטרי רחב יותר של הקמפוסים האקדמיים בארה"ב". עורכים בכתב העת מחו נחרצות על המהלך מטעם האוניברסיטה, וטענו כי מדובר באירוע חריג ויוצא דופן מאוד, וייתכן שחסר תקדים.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן