קמים מחדש: תוכנית חירום ממשלתית לחיזוק עסקים לאחר מתקפת הטרור

חבל התקומה, שנפגע קשות ממתקפת הטרור הרצחנית באוקטובר 2023, מקבל סיוע ממשלתי משמעותי במסגרת תוכנית חדשה לחיזוק העסקים באזור.

pexels

חבל תקומה ספג פגיעה קשה בעקבות מתקפת הטרור הרצחנית שהתרחשה באוקטובר 2023. כתוצאה מהמתקפה, עסקים רבים באזור נאלצו להפסיק את פעילותם, מה שהוביל לפגיעה משמעותית בכלכלת האזור.

התוכנית, שהושקה על ידי מנהלת תקומה והרשות להשקעות במשרד הכלכלה, כוללת תקציב של 70 מיליון ש"ח ותסייע לעסקים להתאושש מהמשבר ולחזור לפעילות מלאה. התוכנית צפויה לתרום רבות לשיקום הכלכלי של חבל תקומה ולחיזוק העסקים והתושבים באזור. התוכנית צפויה גם להוביל ליצירת מקומות עבודה חדשים ולעודד את הפיתוח הכלכלי באזור.

"מטרת התוכנית היא לחזק את העסקים בחבל תקומה ולעודד את הפיתוח הכלכלי באזור," אמר שר הכלכלה, ניר ברקת. "אנו מאמינים שתוכנית זו תתרום רבות לשיקום הכלכלי של האזור ותחזיר את תקומה לתפארתה."

התוכנית מציעה לעסקים שני מסלולי סיוע:

מסלול מהיר: לתכניות בהיקף עד 3 מיליון ש"ח, בשיטת "כל הקודם זוכה".

מסלול תחרותי: לתכניות בהיקף מעל 3 מיליון ש"ח, בהתבסס על הערכת תכנית העבודה.

במסגרת התוכנית, עסקים יוכלו לקבל מענק של עד 50% מהיקף ההשקעה, עד לתקרה של 15 מיליון ש"ח.

מנהלת תקומה והרשות להשקעות במשרד הכלכלה קוראות לכל הגורמים הרלוונטיים, לרבות גופים ממשלתיים, ארגונים עסקיים וארגונים פילנתרופיים, לתמוך בתוכנית ולסייע בחיזוק עסקים בחבל תקומה. יחד, אנו יכולים להבטיח שחבל תקומה יקום מחדש ויהיה לאזור משגשג ושוקק חיים.

"אנו קוראים לכל העסקים הזכאים להגיש בקשות לסיוע בהקדם האפשרי," אמרה מנהלת תקומה, ד"ר אורלי פרומן. "אנו כאן כדי לסייע לכם לחזור לפעילות מלאה ולתרום לשיקום הכלכלי של חבל תקומה."

שני המסלולים יפתחו להגשת בקשות החל מיום 23/06/2024 בשעה 09:00 ועד 29/08/2024 בשעה 15:00.

לפרטים נוספים:

שלמה אטיאס, מנהל הרשות להשקעות במשרד הכלכלה: "התעשייה והעסקים בחבל תקומה חוו פגיעה קשה ועלינו לספק להם את התנאים המיטביים להשתקם ולצמוח. המסלול שיוצא היום לדרך יסייע  לתעשייה ולעסקים בשימור הפעילות העסקית בשלב ראשון. נמשיך להיות קשובים לשטח ולספק פתרונות מיידים במטרה לעודד פיתוח וצמיחה של התעשייה והעסקים ביישובי עוטף עזה והאצת הצמיחה הכלכלית באזור".

מיכל פרנק, יועצת בכירה במנהלת תקומה: "כחלק מתוכנית החומש האסטרטגית של המנהלת לשיקום ופיתוח חבל התקומה, המנהלת פועלת כדי לחזק את בעלי העסקים ולשמר את הפעילות העסקית בחבל. התוכנית לעידוד השקעות ההון שמפורסמת היום תסייע לבעלי העסקים לחזור לתנופת הפעילות העסקית ערב ה- 7/10 וזאת כחלק מתהליך נרחב לשיקום, חיזוק ופיתוח החבל. מהלך כזה הוא בעל מעגלי השפעה נרחבים, מאחר ושימור הפעילות העסקית מאפשרת גם לשמר מקומות תעסוקה של תושבי החבל והעובדים בו.״

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן