קיצוץ אחיד ממשרדי הממשלה, מטרה אחת: המשך הסיוע למפונים

הממשלה צפויה לאשר קיצוץ רוחבי של כ-500 מיליון שקלים ממשרדי הממשלה, במטרה לממן סיוע לתושבי הדרום והצפון המפונים בשל המלחמה. הקיצוץ יהיה אחיד - אחוז אחד מתקציב כל משרד.

אוריאל בוסו | צילום יונתן סינדל/פלאש90

הממשלה צפויה לאשר היום (ראשון) קיצוץ רוחבי של כ-500 מיליון שקלים ממשרדי הממשלה זאת במטרה להמשיך את המימון והסיוע לתושבי הדרום והצפון המפונים מבתיהם עקב המלחמה. הסיעו יחול על תושבים בטווח של עד 7 ק"מ מגדר רצועת עזה בדרום ועד 5 ק"מ מגבול לבנון בצפון.

הקיצוץ מתוכנן להיות אחיד, אחוז אחד מתקציב כל משרד כלומר ללא התחשבות בסדרי עדיפויות או צרכים ייחודיים. אם זאת הכספים הקואליציוניים לא ייכללו בקיצוץ. שר הבריאות והשר לביטחון לאומי הביעו חשש כי הקיצוץ יפגע ביכולתם למלא את משימותיהם.

המשרדים שתקציבם יקוצץ:

משרד התחבורה – 70 מיליון

המשרד לביטחון פנים – 41 מיליון

משרד החינוך – 37 מיליון

משרד חינוך – 19 מיליון

משרד הרווחה – 27 מיליון

משרד הבריאות – 24 מיליון

שר הבריאות אוריאל בוסו, שמתנגד לקיצוץ במשרדו: "זו הפעם הרביעית שמנחיתים עלינו קיצוץ רוחבי ואני מתריע שהפעם זה עלול לפגוע קשה דווקא באותם אזרחים שלמענם מבקשים לקצץ. במלחמה הוכח שמשרד הבריאות חשוב לא פחות ממשרד הביטחון. כל קיצוץ כזה פוגע במוכנות לחירום, בבתי החולים, ברפואת הקהילה, במד"א ובמערך בריאות הנפש. משמעות הקיצוץ בעת מלחמה – היא פגיעה בבריאות הציבור".

אוריאל בוסו | צילום יונתן סינדל/פלאש90

השר בן גביר התנגד גם הוא לקיצוץ בגופי המשרד לביטחון לאומי: "אנו במלחמה, כפי שלא עלה על דעתו של אף אחד לקצץ בכספי משרד הביטחון וצה"ל, כך לא אמור לעלות על דעתו של אף אחד לקצץ בכספי המשרד לביטחון לאומי".

צילום חיים גולדברג/פלאש90

בהודעת המשרד לביטחון לאומי נכתב כי משמעויות הקיצוץ היא פגיעה בהתקדמות השלמת בניית מקומות כליאה, פגיעה בהתעצמות כיתות הכוננות ופגיעה ביכולות מערך הכבאות להתמודדות עם השריפות.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן