קידומים ורענונים בשורות השב"כ

אחרי חילוקי דעות, הגיעו ראש הממשלה וראש השב"כ להסכמות בדבר מינויי בכירים חדשים בשב"כ - הארגון שפועל ללא לאות במלחמה הנוכחית, בזירה העזתית ובאיו"ש.

צילום: דובר צה"ל

כחודש אחרי שצה"ל פרסם את חמשת האלופים החדשים אשר יצורפו בקרוב לשולחן המטכ"לי, כעת תורו של השב"כ: היום (רביעי) פורסם בערוץ 12 כי הושלם מינויים של שלושה ראשי אגפים חדשים. השמות, מטבע הדברים, חסויים, אך התפקידים חשובים ביותר – בשב"כ 7 אגפים (המוכרים לציבור), כך שמודבר ברענון השקול לכמעט שליש מטכ"ל צה"לי.

ראשי האגפים כפופים ישירות לראש השירות – הכפוף ישירות לראש הממשלה. במקרה דנן ברונן בר ובנימין נתניהו – ביניהם נמצאת מתיחות מסוימת על רקע אירועי המלחמה וה-7 באוקטובר. ע"פ חלק מהדיווחים, עד כה בלם נתניהו את בר מביצוע מינויים חדשים בשל חילוקי דעות שונים, ובר מינה רק בעלי תפקידים נמוכים יותר שלא דורשים את אישור הממשלה. אך כעת נתניהו הסיר את התנגדותו, והם מקובלים הן על הדרג המבצעי והן על הדרג המדיני.

השב"כ מעורב באופן אקטיבי ביותר במלחמה מאז פריצתה – וזאת משום שרצועת עזה נמצאת תחת תחום אחריותו המבצעית והמחקרית. לוחמי שב"כ רבים נהרגו ביום פרוץ המלחמה (וידוע הסיפור על הקפצת יחידת 'טקילה' אל הגזרה שעות ספורות לפני פרוץ המלחמה), ומאז נושא שב"כ בנטל המבצעי בגבורה – אך גם באחריות, וראש השירות בר כבר הודיע אודות כוונותיו להתפטר במועד עתידי. הישג מבצעי חשוב נוסף של השב"כ נמצא בזירת יהודה ושומרון, אשר נותרה שקטה באופן יחסי מאז פרוץ המלחמה. כדברי האלוף (במיל') יעקב עמידרור, בכנס אסטרטגי שהתקיים בשבוע שעבר בירושלים: "המלחמה בעזה יכולה להמשיך רק בזכות השקט ביהודה ושומרון. אם איו"ש היתה בוערת, העולם היה מתערב לעצור את הכל בכוח. ועל זה חייבים לתת קרדיט לצה"ל, למשטרה ולשב"כ, שעושים עבודה נהדרת."

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן