קבוצת מילגם זכתה במכרז להפרטת דואר ישראל: "שואפים לחולל מהפכה"

רשות החברות הודיעה היום (ראשון) כי קבוצת "מילגם" זכתה במכרז להפרטת הדואר.

סניף דואר ראשי בפתח תקווה | קרדיט: ויקיפדיה

תהליך ההפרטה הוא כחלק מתהליך ייעול של מערכת הדואר בישראל, במהלכו חובות הדואר ישראל הנאמדים בכ-400 מיליון ש"ח יועברו לאחריות קבוצת מילגם.

החברה זכתה במכרז וגברה על רמי לוי ודלק בשלב האחרון. מניות דואר ישראל המוחזקות על ידי המדינה יועברו למילגם לאחר כל האישורים הסופיים' זאת בתמורה ל-461 מיליון שקל בלבד, סכום שהוא משמעותית נמוך מהסכום אותו המדינה העריכה שתקבל בהתחלה.

מילגם ניצחה כחלק מקבוצת השקעה שכללה את הפניקס ביטוח, הפניקס גמל, וליימן שליסל, כאשר מילגם היא בעלת החלק המרכזי והגדול בהשקעה.

שר התקשורת קרעי בירך את חברת מילגם: "אני מאמין בשוק חופשי ותחרותי ואני בטוח שההפרטה תביא הנהלה חדשה, גישה חדשה ובעיקר שירות איכותי ומהיר יותר לאזרחי ישראל".

ההפרטה מגיעה כחלק מתהליך ייעול ושיפור שירותי הדואר בישראל. כחלק מהמאמצים הנוספים לשיפור השירות משרד התקשורת פתח את תחום הדואר לתחרות מלאה, והתאמת שירותי הדואר לעידן הטכנולוגי והמודרני.

מטעם קבוצת מילגם הפניקס ולימן שליסל נמסר כי "אנו מלאי אמונה במדינת ישראל, בעוצמת המשק והכלכלה ובעתידה של המדינה לצאת מחוזקת מכל משבר. חברת דואר ישראל היא אבן יסוד בהיסטוריה הכלכלית של מדינת ישראל. אנו מאמינים בחברת הדואר, בהנהלת החברה, בהון האנושי המרשים והמסור והעובדים שהובילו מהפכה של ממש בחברה בשנים האחרונות, והפכו אותה לארגון מקצועי ומודרני."

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן