קבוצת ברן משיקה רכב שטח לטיהור מים: "ישקֶה 20,000 איש ביום"

השקת רכב השטח החדש היא צעד חשוב נוסף בשיתוף הפעולה ההולך ומתרחב בין ישראל למדינות אפריקה. שיתוף פעולה זה מתמקד בתחומים רבים, ביניהם חקלאות, בריאות, טכנולוגיה ופיתוח.

freepik

שיתוף פעולה ישראלי חדש יספק מים נקיים למדינות אפריקה: חברת ברן חתמה על הסכם עם גאלמובייל לשיווק רכב שטח נייד לטיהור מים. הרכב, שיושק במסגרת "יום אפריקה", מסוגל להפיק מים נקיים גם ממקורות מזוהמים ואינו דורש תשתיות נוספות.

"ישראל מצליחה לייצר מים למרות שמרבית משטחיה מוגדרים כמדבר," אמר שר החוץ אלי כהן. "לכן, הנחיתי את רשות המים לקדם תכניות סיוע למדינות שונות בהתמודדות עם משבר המים. לתכנית חשיבות אסטרטגית ודיפלומטית."

הרכב החדשני יושק במסגרת אירועי "יום אפריקה" של משרד החוץ, שהוקדש למשימת ההנגשה של מי שתייה לכפרים ולשבטים ללא מקורות מים נקיים. חברת ברן, חברת ההנדסה הגדולה בישראל, כבר מפעילה מספר פרויקטים לתשתיות באפריקה ובמדינות נוספות. במסגרת שיתוף הפעולה החדש, תשווק החברה בבלעדיות את הדור החדש של רכב השטח בקנייה ובמדינות נוספות ביבשת.

"אנו גאים להיות חלק משיתוף פעולה חשוב זה, שיסייע להביא מים נקיים לאנשים רבים הזקוקים להם," אמר מנכ"ל קבוצת ברן. "רכב השטח החדש שלנו הוא פתרון יעיל ונייד, שיוכל לספק מים נקיים גם לאזורים מרוחקים ללא תשתיות."

לדברי שר החוץ כהן, "מדינת ישראל מחויבת לסייע למדינות אפריקה להתמודד עם אתגרי המים. אנו מאמינים שטכנולוגיות ישראליות חדשניות יכולות לתרום רבות לשיפור איכות החיים ביבשת."

אלי כהן. קרדיט תמונה: אבשלום ששוני / פלאש 90

רכב השטח החדש של ברן וגאלמובייל מסוגל להפיק עד 20,000 ליטר מים נקיים ביום. הוא פועל באמצעות מערכת סינון מתקדמת, שמסוגלת להסיר מזהמים רבים מהמים, כולל חיידקים, וירוסים וחומרים כימיים.

"אנו מאמינים שרכב השטח החדש שלנו יהווה פריצת דרך משמעותית במאבק למען מים נקיים באפריקה," אמר מנכ"ל גאלמובייל. "אנו שואפים להנגיש מים נקיים לכל אדם ביבשת, ללא קשר למיקומו או למצבו הסוציו-אקונומי."

שתפו כתבה זו:

5 1 הצבעה
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן