צפו: התותחנים ירו לראשונה בתותח האוטומטי החדש

בימים האחרונים הושלם מודל מבצעי ראשון של תותח "הרועם", שכלל נסיעת שטח, חימוש, וירי שהופעל על ידי לוחמי תותחנים.

קרדיט: דובר צה"ל

"הרועם" הוא התותח הראשון בעולם שמסוגל לבצע ירי אוטומטי מוחלט, ללא מגע יד אדם. התותח החדש מביא איתו יכולות חדשות ופורצות-דרך – הוא מגביר משמעותית את קצב האש, מאפשר ירי לטווח רחוק יותר מזה של התותחים הקיימים היום בצה"ל, בעל יכולות תנועה גבוהות בשטח ומאפשר נסיעה מהירה על-גבי כבישים.

המערכת האוטומטית מייעלת את השימוש בתותח, מצמצמת את כמות הלוחמים הנדרשים להפעלתו ומאפשרת למפקד לתכנן ולהפעיל אש ביעילות לגזרה רחבה יותר בשדה הקרב.

המעבר לתותח החדש הוא בשורה עבור חיל התותחנים ועבור שיתוף הפעולה ההדוק שלהם עם החטיבות המתמרנות, והוא עתיד לשנות את מיצוי הארטילריה בשדה הקרב העתידי.

"הרלוונטיות והדומיננטיות של האש מוכחת במלחמה", אמר קצין התותחנים הראשי, תא"ל יאיר נתנס, "התקדמנו עוד צעד משמעותי לקראת הצטרפות 'הרועם' ליכולות האש המגוונות שמפקדי החיל מפעילים לטובת הסיוע לכוחות המתמרנים, סיוע קרוב וקטלני שהורג אויב רב ומגן על הלוחמים בזירות השונות".

"'הרועם'", הדגיש קתמ"ר, "הוא חלק מתהליכי ההתעצמות של כלל מערכי האש היבשתית, בתוכם גם הרקטות, הטילים ומערכי כלי הטיס המאוישים מרחוק".

אם לפני עשור, על יכולות כאלו היו התותחנים יכולים רק לחלום, כעת מגיע ה"רועם" ומשנה את כללי המשחק. עם יכולות משודרגות וקצב אש שלא נראה כמותו בעבר – נראה שחיל התותחנים ערוך ומוכן לשדה הקרב העתידי.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן