צעד קדימה במיגור הטרור: הצעת חוק חדשה

יו"ר הקואליציה אופיר כץ הגיש היום (שני) הצעת חוק "להוצאת הטרור מהאקדמיה". על פי הצעת החוק, מוסד לימודי יוכל לנקוט באמצעים מחמירים כנגד התבטאויות מחפירות.

אוניברסיטת תל אביב. צילום: דוד שי, ויקיפדיה.

 

בשיתוף התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית, הגיש היום (שני) יו"ר הקואליציה אופיר כץ, הצעת חוק לפיה מוסד יחויב לפטר מרצה, איש הוראה או חוקר, אם יתבטא או יפעל באופנים הבאים:

שלילת קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

⁠הסתה לטרור.

⁠תמיכה בארגון טרור, תמיכה במאבק מזוין או במעשה טרור, של מדינת אויב, של ארגון טרור או של יחידים נגד מדינת ישראל.

מרצה שפוטר בעקבות אחד מהדברים האלו לא יהיה זכאי לפיצויי פיטורים ותמיכה מהמוסד. בנוסף, מוסד אשר לא יפטר מרצה לפי הוראות חוק זה, ישללו לו תקציבים על ידי המועצה להשכלה גבוהה.

הצעת החוק מגיעה על רקע התבטאותה של ד"ר ענת מטר מאוניברסיטת תל אביב שעוררה סערה.
ענת כתבה דברי הספד למחבל ווליד דקה שמת בכלא בחודש שעבר. בין דבריה היא כתבה עליו: "אהוב ומקור השראה". אירוע נוסף התרחש כאשר כתבה "ככה נראית מחלה" על דגלי ישראל בקמפוס. התבטאות נוספת נאמרה על ידי פרופ' נדירה שלהוב-קיבורקיאן, מרצה באוניברסיטה העברית  שאמרה כי: "זה הזמן לבטל את הציונות".
פרופ' שלהוב קיבורקיאן נחקרה בחשד להסתה, בעקבות עצומה שבה האשימה את ישראל בביצוע השמדת עם בעזה. לטענתה "זה הזמן לבטל את הציונות" ויתרה מזאת היא אף הטילה ספק במעשי האונס של חמאס בשבעה באוקטובר.

להצעת החוק צורפו חתימותיהן של נציגים מסיעות הקואליציה והאופוזיציה.
"ההצעה מגיעה בעקבות האמירות המסיתות ממרצים באקדמיה, שהתגברו מאז 7 באוקטובר, ולעתים מקבלות גיבוי מהמוסדות עצמם", מסר השר.

בנוסף אמר כי: "לא נאפשר השתלטות של טרור על האקדמיה של מדינת ישראל במסווה 'חופש הביטוי'. לא נאפשר את האמירות תומכות הטרור, והרוח הגבית לפעילות נגד ישראל, הגיע הזמן למאבק בטרור באקדמיה, ואני מחויב לו".

יו"ר התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית, אלחנן פלהיימר, מסר: "הגיעה העת להוציא את הטרור מהאקדמיה, לא ניתן לתופעה הזאת להימשך. אנחנו קוראים לכל חברי הכנסת מכל קצוות הכנסת להביע תמיכה בהצעת החוק הזאת, חופש ביטוי כן – הסתה לטרור חד משמעית לא".

 

 

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן