צעד לקראת האזרחים: מינויים לראשי מנהלות בצפון ובדרום

ראש הממשלה, בנימין נתניהו הודיע הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה על מינוייהם של האלוף (במיל') יפתח רון-טל לתפקיד ראש מנהלת תקומה בדרום, ואת האלוף (במיל') אליעזר מרום (צ'ייני) לראש מנהלת הצפון. זאת בשל החשיבות של חיזוק העורף בגזרות אלו בעקבות המלחמה.

צילום: יונתן סינדל/פלאש90

בפתח ישיבת הממשלה הבוקר (ראשון), אמר נתניהו: "אנחנו מחויבים להשיב את תושבי הדרום והצפון בבטחה לבתיהם. אנחנו מחויבים לבנות את היישובים, לשקם את הקהילות ולהזניק את הצפון והדרום קדימה בכל התחומים".

לשם כך, המשיך נתניהו: "החלטתי למנות את האלוף במילואים יפתח רון-טל לתפקיד ראש מנהלת תקומה בדרום, ואת האלוף במילואים אליעזר מרום (צ'ייני) לראש מנהלת הצפון. אני בטוח ששניהם יעשו עבודה מצוינת, אני גם בטוח שכל שרות ושרי הממשלה יתנו להם גב מלא בעבודתם החשובה".

בנוסף, בהמשך דבריו, התייחס נתניהו לתמיכה של הנשיא ביידן במדינת ישראל, הודה לו על הסיוע והעזרה עד כה, אך מתח ביקורת על כך שלאחרונה חלה ירידה בסיוע וברצון לעזור. לדבריו: "אני מעריך מאוד את התמיכה של הנשיא ביידן והממשל האמריקני בישראל. אבל לפני כארבעה חודשים, חלה ירידה דרמטית באספקת החימושים שהגיעו מארה"ב לישראל"

בהמשך לדברים אלו, התייחס נתניהו לסרטון שפרסם בשבוע שעבר בו תקף את חוסר הסיוע האמריקני: " עשיתי זאת מתוך ניסיון של שנים, וידיעה שצעד זה חיוני לחלץ את הפקק. צפיתי שזה יהיה כרוך בהתקפות אישיות נגדי מבית ומבחוץ, כפי שקרה כשיצאתי נגד הסכם הגרעין עם איראן, כפי שקרה וקורה כשהתנגדתי פעם אחר פעם להקמת מדינת טרור פלסטינית, וכפי שקורה עכשיו כשאני מתנגד לסיום המלחמה תוך השארת החמאס על כנו".

נתניהו הדגיש לבסוף כי "אני מוכן לספוג התקפות אישיות למען ביטחון ישראל".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן