צוואתו של הלוחם: "רוצה שיקימו משהו לזכרי שיעזור לאנשים"

מתן וינוגרדוב ז"ל שנפל במהלך הלחימה בצפון רצועת עזה הותיר אחריו צוואה מצמררת. "אני אשמח מאוד אם יקימו משהו לזכרי, משהו שיעזור מאוד לאנשים ושיהיה לטווח ארוך"

סמ"ר מתן וינוגרדוב ז״ל שנפל בקרב ברצועת עזה במהלך הפעילות המבצעית בבית החולים שיפא, היה לוחם בגדוד 932 בחטיבת הנח"ל, אביו נפטר בשנת 2020 והוא הותיר אחריו אמא ואחות.

בצוואתו שפורסמה לראשונה בחשבון הטלגרם של עמית סגל, פתח הלוחם במילים: "אם אתם קוראים את זה כנראה שאני או פצוע אנוש או מת. אמא וסבתא אני מבקש מכם לא לבכות אם זה קרה זה היה אמור לקרות בסוף. נהרגתי למען ביטחון של אזרחים ואני מקווה שחמאס אינו עוד קיים ושהחיזבאללה מבין את עוצמתה של ישראל ובנות בריתה".

עוד כתב בתעצומות נפש ובאמונה גדולה: "הכול משמיים בשביל מטרה טובה בסוף. כי אחרי כל נפילה יש עלייה והעם שלנו חווה מלא עליות וירידות, שרדנו את מצרים, את גלות בבל, 2000 שנות גלות שבסופן שואה, גם המשפחה שלנו סבלה ממנה וגם היא נלחמה נגד הנאצים". את הדברים האלה אמר בהתייחס לסבתו שהיא ניצולת שואה ובשכונה בה היא מתגוררת מספרים על מסירותו ודאגתו הרבה אליה ועל כמה שהיה דוד אהוב בקרב אחייניו.

אחד מחבריו סיפר על מתן: ״הוא היה מצטיין בלימודים, היה עוזר לכל אחד. הייתה לו נתינה גדולה. הוא תמיד אמר: ״אני אהיה לוחם״. הוא היה אדם מדהים״.

עוד מספרת אימו של מתן כי בשבעה הגיעה לנחם המנקה של בית הספר היסודי בו מתן למד והיה לה חשוב לספר שמתן היה מגיע כל בוקר מוקדם ויוצא מאוחר כדי לעזור לה מרצונו הטוב להרים את כל הכיסאות ולהקל עליה במלאכת הניקיון.

עזרה לזולת הייתה נר לרגליו מגיל קטן וגם בצוואתו ביקש שימשיכו את דרכו: "כרגע יש לי כסף בחסכונות. אני מבקש שלפחות 20% מהכסף, כמספר הגיל שלי, ילך לצדקה, למקומות שמצילים חיים. אני אשמח מאוד אם יקימו משהו לזכרי, משהו שיעזור לאנשים ושיהיה לטווח ארוך, כמו חינוך".

 

 

 

 

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן