צה"ל מגיב לביקורת על מינוי הקצינה לראש תחום ביקורת: "ראויה, מקצועית, ותעסוק רק בריכוז המידע"

על רקע הסערה על מינוי הקצינה המקורבת לרמטכ"ל לתפקיד ראש המנהלה שתחקור את מלחמת חרבות ברזל נמסר מצה"ל: "היא קצינה ראויה ומקצועית, היא תעסוק בריכוז המידע ולא בתחקור עצמו".

הרמטכ"ל הרצי הלוי, אתר צה"ל

הרמטכ"ל רא"ל הרצי הלוי החליט למנות את מזכירת הפיקוד העליון, סא"ל עדי סבג, לתפקיד ראש תחום הביקורת על מלחמת חרבות ברזל, בהחלטה שעוררה מחלוקת בקרב בכירים בצבא.

הבכירים אמור כי המינוי שגוי הן מבחינה מקצועית והן למראית עין, וכי לא היה נכון למנות את הקצינה הזו לתפקיד, כדי להימנע מממצג של טענות על חוסר ענייניות. "במקום למנות לתפקיד הזה את המזכירה שלו, שיושבת בקומה סמוך לחדרו, הוא היה צריך למנות אותה לתפקיד אחר באגף אחר. הוא היה צריך למנות קצינה אחרת שמיועדת לקידום ואינה קשורה ללשכה", אמרו הגורמים.

דובר צה"ל מסר בתגובה: "הקצינה מונתה לתפקיד ראש המנהלת המטכ"לית לביקורות ולמידה, בתקן זמני לשנה, בדיון שיבוצים בראשות סגן הרמטכ״ל. מדובר בקצינת מטה ראויה ומקצועית אשר סוכמה לקידום, ונבחרה מבין מספר מועמדים שהתמודדו לתפקיד. המנהלת שתוקם, בכפיפות ישירה לסגן הרמטכ״ל, נועדה להוות גוף מטכ"לי שירכז את הביקורות החיצוניות ותהליכי למידה רוחביים מהמלחמה. נדגיש כי הגוף אינו אמון על התחקור עצמו, אלא על ריכוז, תיאום וסנכרון בין הגופים השונים ונדרשת היכרות מעמיקה עם צה"ל בכלל, והמטה הכללי בפרט".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן