צה"ל מאשר רשמית: חוסל מחמד נאצר, מפקד יחידת 'עזיז' בחיזבאללה

בתקיפה של כלי טיס במרחב צור, חוסל היום (רביעי) מחמד נעמה נאצר, מפקד יחידת 'עזיז' בחיזבאללה.

קרדיט: באזל אווידאט/פלאש90

בתקיפה של כלי טיס במרחב צור, חוסל היום (רביעי) מחמד נעמה נאצר, מפקד יחידת 'עזיז' בחיזבאללה, האחראית על ירי ממרחב דרום-מערב לבנון לעבר שטח מדינת ישראל.

נאצר שימש בתפקידו משנת 2016 והוביל את ירי הנ"ט והרקטות מדרום-מערב לבנון לעבר עורף מדינת ישראל וכוחות צה"ל. כמו כן, הכווין מתווי טרור רבים לעבר ישראל לאורך המלחמה ולפני כן, וביצע תפקידים מרכזיים בחיזבאללה.

נאצר היה מקבילו של טאלב סמי עבדאללה, מפקד יחידת 'נצר', שחוסל לפני כחודש. שניהם היו מבעלי התפקידים המרכזיים של חיזבאללה בגזרת דרום לבנון.

גורמי ביטחון בלבנון אישרו כי נאסר היה מפקד יחידת "עזיז" בחיזבאללה, תפקיד המקביל בדרגתו ל"אבו טאלב", שנחשב עד כה לבכיר ביותר שחוסל על ידי ישראל בלבנון. יחידת עזיז אחראית על אזור נרחב מדרום לבנון ועד לעמק הבקאע.
נאסר היה תושב העיירה חדאת'א בדרום לבנון, אזור שהיה מטרה לתקיפות צה"ל מאז תחילת הלחימה.

בתוך כך, שר הביטחון יואב גלנט רמז לפעילות בלבנון שצה"ל עומד לבצע בקרוב: "הטנק שנמצא כאן ואתם מטפלים בו אחרי שהוא יוצא מהקרב, יודע להגיע עד הליטני, ואנחנו את המהלך הזה בלבנון נחושים לעשות אם יהיה צורך".
"אנחנו מכים את חיזבאללה כל יום מכות קשות מאוד ואנחנו גם נגיע למצב של מוכנות מלאה לעשות כל פעולה שנדרש בלבנון, או להגיע להסדרה מעמדה של כוח. אנחנו מעדיפים הסדרה, אבל אם המציאות תכפה עלינו, אנחנו נדע להילחם". את הדברים אמר היום השר בשיחה לחיילים בכניסה לרפיח.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן