צה"ל ברפיח: כל הנתונים שניתן לפרסם

ההתקדמות של צה"ל ברפיח נמשכת גם היום (שני), ובתוך זמן קצר, אם כי לא ברור בדיוק מתי, הוא יעמוד בפני השלב המרכזי והאחרון - השתלטות על העיר רפיח. מטרת ההשתלטות - טיפול במפקדות ובמנהרות של חמאס.

צילום: דובר צה"ל

צה"ל מתכוון להגיע לכל המפקדות והמוצבים של ארגון הטרור, וכן למנהרות, שחלקן חצו לחצי האי סיני. אחיזת צה"ל במעבר רפיח יחד עם הטיפול במנהרות צפויה לעצור את צינור החמצן של חמאס.

דובר צה"ל מתיר כעת לפרסם (שני) את הנתונים המלאים מהמבצע שמתרחש כעת ברצועת עזה, בעיקר באיזור רפיח.

בג׳באליא נלחמים כעת כוחות של אוגדה 98 יחד עם צוותי הקרב של חטיבות 7, 460 וצנחנים. הכוחות חיסלו עד כה מעל 200 מחבלים והשמידו מהקרקע ומהאוויר תשתיות טרור, חלקן תת-קרקעיות, וכן מרחבי שיגור ועשרות משגרי תמ״ס.

במרכז הרצועה, כוחות אוגדה 99 מבצעים פשיטות על תשתיות האויב. במקביל, פועלים בקרב הגנה במרחב מסדרון מרכז הרצועה, זאת לאחר שהשלימו בשבוע שעבר מבצע אוגדתי במרחב זייתון בו חיסלו מחבלים בהיתקלויות פנים אל פנים.

ביממה האחרונה, החל צוות הקרב של חטיבה 679 במבצע חטיבתי במרחב צברא. במסגרת המבצע הכוחות מטהרים את המרחב מתשתיות אויב, מאתרים תוואי תת-קרקע ואמל״ח שנשאר במרחב הצמוד למסדרון.

ברפיח, כוחות אוגדה 162 מעמיקים את הלחימה במרחב מעל ומתחת לקרקע. הלוחמים של חטיבות גבעתי, 401, קומנדו וחטיבה 12 פושטים על תשתיות טרור, מאתרים אמצעי לחימה רבים ביניהם משגרים ומטענים, ומחסלים מחבלים במרחב.

עד כה הכוחות חיסלו מעל ל-130 מחבלים. הכוחות איתרו עשרות פירים וכן מספר תוואי תת קרקעי משמעותיים אשר נמצאים בתהליכי חקר והשמדה.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן