פרס לאביר המלחמה באנטישמיות בגרמניה

ערב הוקרה מרשים התקיים לכבוד נציב ממשלת גרמניה למאבק באנטישמיות, בהשתתפות שרת הפנים.

קרדיט: Medialab Matadero, ויקיפדיה

נציב ממשלת גרמניה לחיים יהודיים ולמאבק באנטישמיות ד"ר פליקס קליין, זכה בפרס הרב משה רוזן היוקרתי של 'ועידת רבני אירופה' בטקס הוקרה מרשים שקיימה הועידה בנציגות מדינת נורדריין-וסטפליה בברלין.

שרת הפנים הגרמנית ננסי פרייזר אמרה: "עלינו לאחד את כל הכוחות בחברה שלנו – שלטון החוק, הפוליטיקה, העסקים והחברה האזרחית – כדי להילחם באנטישמיות ולהגן על החיים היהודיים. ד"ר פליקס קליין הוא מודל לחיקוי כאן: מאז שנכנס לתפקידו ב-2018 הוא מגלם את הנחישות להילחם בשנאת יהודים. הוא גם מגלם את מחויבותה של מדינתנו לחזק את החיים היהודיים ולהפוך אותם לגלויים. אני גאה ש'ועידת רבני אירופה' מכבדת את הישגיו בפרס משה רוזן השנה. זהו פרס ראוי בהחלט לד"ר קליין. יחד עם זאת, זוהי תזכורת לכולנו לעשות כל שביכולתנו כדי להגן על היהודים בגרמניה".

נשיא הועידה, הרב פנחס גולדשמידט, אמר: "מעטים האנשים בעמדות כאלה שמצליחים להשמיע את קולם כפי שעשה במשך שנים רבות נציב הממשלה הפדרלית הגרמנית למאבק באנטישמיות, פליקס קליין, שניתח, נתן שמות ונלחם ללא לאות באנטישמיות ובשנאת יהודים על כל צורותיה. פליקס קליין עושה כל שביכולתו למען היהודים בגרמניה ומחוצה לה. אנו אסירי תודה לו ולממשלת גרמניה, המייחסת חשיבות כה מרכזית לעתיד היהדות. זהו אות הערכתנו למחויבותו למאבק באנטישמיות ולחיים היהודיים".

לדבריו, "מעולם לא היה יותר מה לעשות מאשר היום. האנטישמיות, בין אם היא מגיעה מהשמאל הקיצוני, מהימין הקיצוני או מהקיצונים המוסלמים, היא לא הבעיה של היהודים, אלא של החברה כולה. היא מאיימת על כולנו, על אורח החיים, על האחדות ועל הצדק והחירות. עלינו להבטיח בהירות בדיון ואנו זקוקים לעקביות רבה יותר בהגנה על קהילות יהודיות, בחקירה ובהרשעה של מבצעי פשעים, בהגירה, ובהתמודדות עם טרוריסטים כמו חמאס, חיזבאללה, חות'ים, האחים המוסלמים ותומכיהם ואוהדיהם. הכנסת משמרות המהפכה של איראן לרשימת הטרור של האיחוד האירופי היא אפוא צעד חשוב. באותה מידה, לא יכולה להיות התחמקות בכל הנוגע לאנטישמיות בחינוך. עכשיו הזמן למעשים".

הפרס שהוענק לד"ר קליין כ'אות הוקרה וכיבוד מחויבותו יוצאת הדופן לקידום החיים היהודיים בגרמניה ומאבקו הנחוש באנטישמיות' נקרא על שמו של הרב משה רוזן, שהיה רבה הראשי של רומניה, והקריב רבות כדי להגן על קהילתו בשנות השלטון הקומוניסטי.

קליין מכהן בתפקידו כנציב גרמניה למאבק באנטישמיות מאז מאי 2018. בעבר הוא עבד בשירות החוץ הגרמני כנציג מיוחד ליחסים עם ארגונים יהודיים וסוגיות אנטישמיות. בתפקידו הנוכחי הוא מוביל אסטרטגיה כוללת של מאבק באנטישמיות בגרמניה והעלאת המודעות לחיים היהודיים שם. הוא פועל לא רק לזיהוי של הגורמים לאנטישמיות ושנאת ישראל, אלא גם למאבק בהם בצורה יעילה ושיטתית – הצעות חקיקה מרחיקות לכת ויוזמות חינוכיות.

בדבריו למברכים אמר ד"ר קליין: "אני רוצה להודות מאוד ל'ועידת רבני אירופה' על הכבוד שהוענק לי בפרס הרב משה רוזן. אבל במפורש לא רק בשביל זה. הרב הראשי גולדשמידט והארגון שהוא עומד בראשו פועלים ללא לאות כדי להבטיח שהחיים היהודיים באירופה ימשיכו להתאפשר ואף לפרוח, למרות כל ההתנגדויות. המעבר האחרון של מטה הוועידה מלונדון למינכן הוא הפגנה מרשימה של האמון שלהם בגרמניה. אנחנו יכולים להיות גאים בזה".

במעמד הטקס השתתפו גם יו"ר רבני גרמניה סגן נשיא הועידה ורבה של פרנקפורט הרב אביחי אפל, רבה של 'עדת ישראל' ברלין הרב דוד רוברטס, הרב הצבאי הראשי לגרמניה הרב מרדכי באלה, רבה של לייפציג ומנכ"ל קרן הועידה וראש מטה הנשיא גדי גרוניך, ראשי ארגונים יהודיים, נציגים מממשלת גרמניה ומדינת נורדריין-וסטפליה, משרד החוץ והסגל הדיפלומטי ואישי ציבור.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן