פרסום תיעוד החטיפה והתגובות שאחרי

בסרטון קשה לצפייה שפורסם הערב באישור המשפחות, נצפו החטופים הירש גולדברג פולין, אור לוי ואליה כהן בזמן החטיפה מ"מיגונית המוות" בה נרצחו עשרות ע"י מחבלי חמאס. נתניהו: "קורע את לב כולנו". הרצוג: "העולם צריך לראות את האכזריות הזאת".

מטה משפחות החטופים

הערב (שני) פרסם מטה משפחות החטופים את סרטון החטיפה של הירש גולדברג פולין, אור לוי ואליה כהן מ"מיגונית המוות" בשביעי באוקטובר. "מיגונית המוות" נקראת כך היות וזו המיגונית אליה נמלטו צעירים רבים ממסיבת הנובה והיא הפכה לאחת מזירות הטבח הידועות לשמצה בשביעי באוקטובר. הסרטון שפורסם באישור המשפחות ואך טושטש בחלקיו, צולם במצלמות של מחבלי חמאס ואורכו 1:37 דקות. בחלקו הראשון של הסרטון ניתן לראות את רגעי השהות של שלושתם במיגונית ובחלק השני רואים את תפיסתם והעלאתם לטנדר תוך כדי קריאות המחבלים "אלה הכלבים" ו"אל-קסאם השתלט עליהם", וגם "רוצים להצטלם סלפי" תוך כדי שהם מסבירים להם לאן הם לוקחים אותם. אליה כהן והירש גולדברג פולין הופיעו כבר בעבר בתיעוד שהתפרסם על ידי חמאס ולפי הערכה עולה כי השניים נפצעו מרימון שזרקו המחבלים לעבר המיגונית. בסרטון שפורסם ניתן לראות את הירש פצוע קשה בידו כשהוא מובל בכוח אל טנדר המחבלים. בנוגע לחטוף השלישי אור לוי, למשפחתו נודע רק לאחר מספר חודשים על כך שהוא נחטף יחד עם הירש ואליה ובתיעוד שהגיע לידי צה"ל בינואר הוא נצפה מובל בכוח לצידם.

סיגי כהן, אמו של החטוף אליה אמרה על פרסום הסרטון: "החלטנו לפרסם את הסרטון כדי להראות לעולם מה החטופים עברו מיום החטיפה, רצינו להראות את הרוע של המחבלים, ועד כמה הם לא אנושיים. אפשר לראות את הפנים מלאות הפחד של אליה. בהתחלה הוא נמצא במיגונית, מחכה בתמימות שיבואו לחלץ אותו, ופתאום נזרק רימון. רואים את המחבלים שרים וצוהלים, ומובילים את החטופים אל הטנדר. אליה כל כך מבוהל, הוא לא מבין מה קורה סביבו". על עצמה סיפרה שראתה את הסרטון רק עשרה ימים לאחר החטיפה, "ראיתי מוחשית את הרגע שבו לקחו לי את הילד". מזיו עבוד, הבת זוג של בנה אליה שהייתה גם היא במיגונית וניצלה, נודע לה שבנה נפצע ברגל.

ג'ון פולין, אביו של הירש, אמר "אני צפיתי בסרטון פעם ראשונה לפני שבוע, רייצ'ל (אמו של הירש) לא הייתה מסוגלת. דיברנו עם המשפחות של החטופים האחרים שהופיעו בו ומהר מאוד הסכמנו כקבוצה שאנחנו מוכנים לפרסם את זה. אנחנו חושבים שזה כל כך חשוב, ביום ה-262, להראות מה עובר עליהם – ולהזכיר לכל העולם שמדובר באנשים אמיתיים. זה הבן שלנו! אנחנו מדברים על חטופים כ'רעיון', אבל הם אנשים אמיתיים עם חלומות ומשפחות, עם אנשים שאוהבים אותם ומחכים להם". עוד הוסיף בדבריו: "אנחנו חושבים עליו ועל יתר החטופים 24/7, אבל לא כל העולם יושב וחושב על החטופים כל היום. אז אם הסרטון יכול לעורר את מקבלי ההחלטות בארץ ובחו"ל, אנחנו בעד".  בנוסף שיתף האב כי הם לא ידעים דבר על מצבו הבריאותי של בנם מאז הסרטון שפרסם חמאס ביום ה-201 לחטיפתו, "הוא במנהרה איפשהו, ורואים שיש לו חוסר בחלבון", אמר. "רואים שהיד שלו קטועה. יש מה לדאוג".
בעקבות פרסום הסרטון אמר הנשיא יצחק הרצוג: "ברגעים האיומים שמתועדים בסרטון החטיפה של הרש גולדברג פולין, אור לוי ואליה כהן – לצד האומץ הבלתי יאמן שהם מגלים, אנחנו רואים גם את פניו של הרוע – בדמותם של מחבלי חמאס שחטפו, אנסו ורצחו אזרחים חפים מפשע. העולם צריך לראות את האכזריות הזאת, לזעוק את זעקתם של החטופות והחטופים המוחזקים בברבריות בשבי החמאס, לנקוט צעדים תקיפים ולהתייצב לצד ישראל בדרישה לפעול בכל דרך לשחרורם".
מראש הממשלה בנימין נתניהו נמסר: "סרטון החטיפה המזעזע של הרש, אור ואליה קורע את לב כולנו ומדגיש שוב את אכזריות האויב אותו נשבענו לחסל. לא נעצור את המלחמה עד שנשיב את כל 120 יקירינו הביתה".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן