פרי עמל פיקוד העורף: נחנך דגם חדש של מיגונית מונגשת

פיקוד העורף חנך דגם משודרג של מיגונית מונגשת, שתוכנן בשיתוף עם עמותת נגישות ישראל. המיגונית החדשה כוללת שינויים והתאמות שיאפשרו לאנשים עם ניידות מוגבלת להיכנס אליה בקלות, במהירות ובאופן עצמאי.

קרדיט: דובר צה"ל

כפי שמסביר סא"ל יונתן אלשיך, רע"ן פרויקטים במחלקת המיגון: "אנו שמחים לחנוך דגם משופר של מיגונית מונגשת, שתוכנן בשיתוף ובתיאום עם יועצי נגישות וארגונים המייצגים אנשים עם מוגבלויות. ביצענו כמה שינויים והתאמות במבנה המיגונית, על מנת לאפשר פתרונות הנגשה לאנשים הנעזרים בכיסאות גלגלים ומתקשים בהליכה. למיגונית פתח כניסה רחב, שיפוע עלייה ואפשרות תמרון לתוכה, וזאת למרות אילוצים הנדסיים רבים."

אלשיך הוסיף כי "פיקוד העורף מברך על שיתוף הפעולה ורואה לנגד עיניו כמטרה מרכזית להבטיח את ביטחונה של כלל האוכלוסייה במדינת ישראל, מטרה שלשמה פועל הפיקוד בכל הכלים שלרשותו".

יובל וגנר, יו"ר ומייסד נגישות ישראל, ציין: "פניות רבות שהגיעו לעמותה, על כך שהמיגוניות שהוצבו בשטחים ציבוריים בערים, קיבוצים, מושבים ואזורים מוכי התקפות טילים – לא היו נגישות לאנשים הנעזרים בכיסאות גלגלים ומתקשים בהליכה. לכן, פנינו לפיקוד העורף על מנת למצוא את הפתרון להנגשת המיגוניות."

וגנר הוסיף: "העמותה מעריכה את שיתוף הפעולה המיידי עם פיקוד העורף ומשרד הביטחון, בתכנון וייצור דגם מיגונית מותאמת לכניסת אזרחים עם מוגבלויות המתניידים עם כיסא גלגלים, למרות האילוצים ההנדסיים, ואנחנו קוראים לכל הרשויות המקומיות והמועצות האזוריות להעמיד המיגוניות הנגישות לרשות ציבור בעלי המוגבלויות והזקנים".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן