פרטים חדשים על המבצע לשחרור החטופים

במסווה אזרחי, בעת שטיפת כלים ושנ"צ של בוקר, ובתיאום עם כוחות היבשה וחיל האוויר: אט-אט נחשפת מורכבותו הרבה של מבצע ארנון.

קרדיט: דובר צה"ל

כבר מעט לאחר ביצועו של 'מבצע ארנון' לחילוץ 4 חטופים ממחנה הפליטים נציראת שבמרכז רצועת עזה בשבת האחרונה, הגדיר אותו שר הביטחון גלנט כ"אחד המבצעים ההירואים והמרשימים ביותר שראיתי לאורך 47 שנותיי במערכת הביטחון". באופן איטי, מתחילים להיחשף פרטים רבים יותר החושפים את תעוזת הלוחמים ואת הגבורה שליוותה את המבצע מתחילתו ועד סופו המוצלח.

הגעה למרחב – על פי התיאורים ברשתות הפלסטיניות, לוחמי היחידות המיוחדות (גברים ונשים) הגיעו מבעוד מועד לאזור החילוץ המיועד והתמקמו בו במסווה של משפחות עקורות מדרום רצועת עזה, יחד עם משאית ועליה ציוד עקור. החטופים הוחזקו בשני בתים במרחק 200 מטר זה מזה – כך שהפעולה דרשה סימולטניות מדויקת.

חילוצה של נועה – נועה ארגמני הוחזקה בבית משפחה אזרחית, ובמשך תקופה ארוכה היתה כלואה בחדרה, והוצאה רק לצורך ביצוע מטלות ניקיון. בעת החילוץ היתה נועה עסוקה בשטיפת כלים, ובכלל לא היתה מודעת לקרב המתחולל בטרם פרצו הלוחמים למטבח והעמיסו אותה על כתפם.

חילוץ שלושת החטופים – החילוץ של שלומי זיו, אלמוג מאיר ואנדריי קוזלוב היה מורכב יותר, מפני שהוצבו בקומה השלישית בבניין שלהם. ע"פ תיאורי החטופים, הם והמחבלים היו שקועים בשינה עד לרגע הפריצה – ובמקום התחולל קרב קטן, בו נהרג רב-פקד ארנון זמורה ז"ל.

יציאה מהרצועה – החטופים המשוחררים והכוחות עלו למשיאית שהובאה למקום, אך היא נתקעה במהלך בריחה והוקפה במהרה בידי אנשי חמאס; בשלב זה התערבו כוחות חילוץ מאוגדה 98 במקביל להפצצות מסיביות של חיל האוויר, שנתנו לכוחות די זמן לסגת למסוקים ולצאת משטח הרצועה בשלום.

לסיכום – המבצע כולו נמשך פחות משעה, ופורסם שעה וחצי לאחר מכן. 4 חטופים משוחררים, לוחם אחד נהרג, ועשרות מחבלים הרוגים. אמנם נותרו 120 חטופים ברצועה, והדרך עוד ארוכה; אך מותר להתהדר במבצע מוצלח שמחזיר למדינתנו מעט גאווה וצבע, ומוכיח את יכולותיו הנהדרות של צה"ל.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
1 תגובה
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
trackback
בני גנץ סופד: "במשך חודשים הייתה ליאורה ארגמני לסמל" - רגע חדשות
11 ימים לפני

[…] פרטים חדשים על המבצע לשחרור החטופים […]

טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן