פנקס הרשימות של ווינדוס: קלאסיקה נוסטלגית מקבלת רעננות

פנקס הרשימות (Notepad), כלי קטן וחביב המלווה את מערכת ההפעלה של מיקרוסופט מזה 40 שנה, עובר מתיחת פנים משמעותית כחלק מעדכון Windows 11.

צילום: משה שי/פלאש90

העדכון המרכזי הוא הוספת אפשרות לבדיקת איות ודקדוק, בדומה לזו הקיימת בתוכנת Word. כעת, פנקס הרשימות יתריע על טעויות כתיב ויספק הצעות לתיקון, תוך הדגשת מילים שגויות בקו אדום.
בנוסף, נוספו לפנקס הרשימות תכונות שימושיות נוספות, וביניהן:
• ספירת תווים: מאפשרת מעקב אחר מספר התווים בטקסט, נתון חשוב עבור כתיבה במסגרות מוגבלות (כמו פוסטים ברשתות חברתיות או הודעות SMS).
• אינטגרציה עם Copilot: מודל הבינה המלאכותית של מיקרוסופט, Copilot, מציע סיוע בכתיבה, כולל הצעות לניסוחים, תיקונים דקדוקיים ואף רעיונות לתוכן.
• ספינר וירטואלי: תוספת משעשעת זו מאפשרת סיבוב גלגל וירטואלי, שיכול לשמש כהפסקה קלה או ככלי לקבלת החלטות אקראיות.
חשוב לציין שניתן לכבות את תכונות בדיקת האיות והדקדוק, כמו גם את התיקון האוטומטי, עבור משתמשים שמעדיפים את פנקס הרשימות במתכונתו הקלאסית והפשוטה. העדכון החדש של פנקס הרשימות זמין כחלק מעדכון"'Windows 11 Moment", שצפוי לצאת בחודשים הקרובים.
למרות גילה המתקדם, פנקס הרשימות נותר כלי פופולרי ושימושי עבור רבים. עדכון זה מחזיר את הכלי הקלאסי אל המאה ה-21, תוך שמירה על פשטותו ונוחות השימוש שלו, לצד הוספת פונקציונליות חדשה ושימושית.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן