המטח לגולן: שני הרוגים מפגיעה ישירה ברכב

מטח של כ-40 רקטות נורה מלבנון לעבר רמת הגולן, גבר ואישה נפצעו באורח אנוש כתוצאה מפגיעה ישירה ברכבם, ולאחר מכן נקבע מותם. מחיזבאללה נמסר: "תגובה לתקיפה בדמשק".

צילום מיכאל גלעדי/פלאש90    

חיזבאללה שיגר מטח כבד לעבר הגולן היום (שלישי) אחר הצהריים, כתגובה לתקיפה של ישראל סמוך לדמשק, בה על פי הדיווחים חוסל יאסר נימר קרנבש, שומר הראש לשעבר של נסראללה. כתוצאה מהמטח נקבע מותם של גבר ואישה שמוקדם יותר דווח כי נפצעו באורח אנוש בעקבות פגיעה ישירה ברכב בו נסעו. הרכב נשרף וספג נזק כבד.

הפרמדיקים של מד"א אביב עטר וטארק הייב סיפרו על הטיפול ועל המסירות לפצועים: "מייד לאחר האזעקות קיבלנו דיווח על 2 נפגעים ויצאנו למקום, הגענו לשטח והמראה היה קשה, ראינו רכב שספג פגיעה ישירה, ובחלקו הקדמי גבר ואישה מחוסרי הכרה שנפגעו אנושות. תוך הטיפול הרפואי נשמעו אזעקות נוספות ורצנו להתמגן וטיפלנו באירוע תחת האזעקות. כוחות של הצבא סייעו לנו במקום. מדובר באירוע קשה מאוד".

בנוסף, כשבעה צוותי כיבוי פעלו לכיבוי השריפות שפרצו בשמונה מוקדים שונים כתוצאה מנפילות בשטחים פתוחים. המועצה האזורית גולן הודיעה על סגירה של כביש 91 מצומת נפח לצומת השריון לשני הכיוונים בשל הנפילות באזור. במקביל, התושבים בצפון הגולן קיבלו הנחייה להישאר בקרבת מרחבים מוגנים ולהימנע מהתקהלויות.

צילום: מיכאל גלעדי/פלאש90

 

חיזבאללה מאשר: שומרו לשעבר של נסראללה חוסל בתקיפה ליד דמשק

מדוברות המשטרה נמסר מוקדם יותר בטרם דווח על קביעת מותם של השניים כי "המשטרה מטפלת כעת במספר זירות נפילה של פריטי אמל"ח באזור הגולן שעפ"י דיווח ראשוני קיימים שני נפגעים במצב אנוש (עפ"י גורמי רפואה) מפגיעה ישירה ברכב. שוטרים וחבלני המשטרה של המחוז הצפוני מבודדים כעת את זירות הנפילה וסורקים אחר שרידים נוספים, לשם הסרת סיכון נוסף לציבור".

למרות המטח הכבד, אורי קלנר, ראש מועצת הגולן אמר בשיחה לחדשות 12 כי "התושבים בגולן לא פונו ולא התפנו. אנחנו נשארים ביישובים".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן