עסקה חסרת תקדים עם 'אלביט': משרד הבטחון מחזק את הייצור הישראלי

מינהל הרכש הביטחוני (מנה"ר) מרחיב ביתר שאת, את פעולות הרכש המקומי במטרה לתמוך בבניין הכוח של צה"ל ולהבטיח את עצמאות הייצור בתחומים חיוניים. היקף הרכש של משרד הביטחון בתקופת המלחמה נאמד בעשרות מיליארדי ש"ח, כאשר יותר ממחצית מהרכש נעשה מספקים ישראליים. פעולות אלו תורמות גם לחיזוק הכלכלה הישראלית ומסייעות להבטיח יכולת להמשיך את הלחימה.

קרדיט: דובר צה"ל

משרד הביטחון משקיע בחיזוק היכולות הצבאיות ובדגש על העצמאות התעשייתית של ישראל בזמן לחימה. בעקבות המלחמה, המשרד חתם על הזמנות רכש רב-שנתיות מחברת "אלביט מערכות" בהיקף של כ-2.8 מיליארד שקלים עבור חימושים המיועדים לזרוע היבשה של צה"ל.

כפי שדיווחה החברה בעבר, מאז תחילת מלחמת חרבות ברזל, אלביט מערכות חוותה עלייה מהותית בביקוש למוצרים ולפתרונות שלה מצד משרד הביטחון הישראלי בהשוואה לרמות הביקוש לפני המלחמה. בכפוף להתפתחויות עתידיות, אשר קשה לחזות, הביקוש המוגבר מצד משרד הביטחון הישראלי למוצרי ופתרונות החברה עשוי להימשך ולייצר הזמנות נוספות מהותיות לחברה.
על פי דרישת המשרד, "אלביט מערכות" הגבירה את קצב הייצור במפעליה ברחבי הארץ, המעסיקים אלפי עובדים שעברו למתכונת עבודה מוגברת עם פרוץ הלחימה. כך, החברה נענתה ליעדי הייצור שנקבעו על ידי המשרד במטרה לספק לצה"ל את התחמושת הנדרשת.

משרדי חברות אינטל ואלביט מערכות | קרדיט: צבי רוג'ר

במקביל, מנהל הרכש הביטחוני (מנה"ר) הרחיב את פעילות "רכש כחול-לבן" במטרה לתמוך בבניין הכוח ואורך הנשימה של צה"ל, להבטיח עצמאות ייצור בתחומים חיוניים ולחזק את הכלכלה המקומית. היקף הרכש של משרד הביטחון מאז פרוץ המלחמה נאמד בעשרות מיליארדי שקלים, כאשר יותר ממחציתו בוצע מספקים ישראליים.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן