עם התקציב הנמוך ביותר – הישג קולנועי אדיר

הישג אדיר: שניים מתוך חמשת הסרטים המובילים בקולנוע הישראלי היום היו של קרן קולנוע שומרון

צילום: דוברות הקרן לקולנוע שומרון

ביום הקולנוע הישראלי הוכתרו שניים מתוך חמשת הסרטים המובילים – סרטים של "קרן קולנוע שומרון": הסרטים "קרב אוויר" של היוצר רועי הורנשטיין מריחן שבשומרון והסרט "אמצע החיים" של היוצרים דני והילה רייספלד בשיתוף פעולה עם לבנת ורדי אור זך מהיישוב פדואל שבשומרון והבמאי יריב הורוביץ.

בנוסף, הסרט החדש ביותר של הקרן "אמצע החיים", מככב בשלישיית הסרטים הנצפים ביותר בסינמה סיטי – לצד סרטים הוליוודיים, שהופקו ע"י "סרטי יונייטד קינג".

יו"ר הקרן וראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר כי מדובר ב"הישג אדיר לקרן עם התקציב הנמוך ביותר מבין הקרנות הגדולות בישראל. הצלחנו להגיע ללב של הצופים עם סרטים שצולמו בשומרון ועם יוצרים מהשומרון. הקרן הצליחה להביא כמעט מיליון צופים לקולנוע השנה עם 3 סרטים שצולמו בשומרון. יוצרי הקולנוע ביו"ש הוכיחו שהשמים הם הגבול".

מנכ"לית הקרן אסתר סילם אלוש מסרה: "זו בשורה ענקית, הסרטים שלנו נגעו בלב של הצופה הישראלי, מביאים סיפורים שטרם סופרו, סיפורים שחיכו לצאת החוצה ומתברר שגם הצופה הישראלי חיכה להם. לפחות אחד הסרטים "זכה" לחרם מצד חברי אקדמיה לקולנוע ולא הגיע למועמדויות בפרסי אופיר. הקהל הישראלי הוכיח שחרם תרבותי לא נמצא בלקסיקון שלו וטוב שכך".

רועי הורנשטיין, יוצר הסרט "קרב אוויר" אמר כי "רצה הגורל ותאריך יום הקולנוע ציין לא רק את יום הקולנוע הישראלי, אלא גם 57 שנים למבצעי מוקד ומלחמת ששת הימים בה עוסק "קרב אוויר". גם אז היינו בתקופה קשה. מוקפים בחמש צבאות שבאו עלינו לכלותינו, עם אמברגו כלכלי שהוטל עלינו ולמרות הכל ניצחנו כנגד כל הסיכויים. תענוג לראות, בחודשיים האחרונים, אנשים יוצאים מהאולם בסיום הסרט בהתרוממות רוח אמיתית. חיוך מטופש מרוח על פניהם. זהו תפקיד היוצר להרים את רוח העם בתקופה קשה. כבוד אדיר עבורי שניתנה לי ההזדמנות והכבוד להביא פרק מרתק מההיסטוריה המודרנית של עם ישראל אל המסך הגדול ולאפשר מידה מסוימת של הקלה לקהל הצופים בתקופה קשה זאת".

לבנת ורדי אור זך מיוצרי הסרט "אמצע החיים" שיתפה: "זה מרגש מאוד. הישראלים מעוניינים, בשלים ורוצים לראות את הסרט. זה מרגש במיוחד, לאור כל הקושי שהיה סביב הסרט, והביקורות על עצם זה שהוא צולם בשומרון. כך שלפעמים, לצערנו, הקולות הכי נשמעים, הם קולות הקיצון. אבל זה מתוק במיוחד כשרואים שבסופו של דבר הקהל הישראלי אוהב ומחכה וצמא לשמוע גם את הקולות שלנו".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן