על רקע המחלוקות בעניין הגיוס, חרדים מתחילים להתגייס לצה"ל ביוזמתם

חוק הגיוס שקודם על ידי נתניהו נקלע לתסבוכת משפטית ופוליטית; בינתיים, עד שתימצא פשרה ראוי לזכור שחלק מהציבור החרדי כבר רוצה להתגייס

מתגייסים חרדים פוגשים את מפקד מג"ב. דוברות המשטרה.

בהמשך להצהרת נתניהו בעניין החלת חוק בגיוס אותו אישרה הממשלה הקודמת, תוך החלת דין רציפות על תוצאות ההצבעה, קבעה היום (חמישי) היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה כי יש מניעה משפטית להחיל דין רציפות, משום שהוא אינו נשען על תשתית מקצועית עדכנית וכי הוא עוקף את משרד הביטחון. עם זאת, למרות עמדתה אושר פה אחד החלת דין הרציפות בוועדת השרים לחקיקה.

במכתב שנשלח על ידה לשר המשפטים יריב לוין הוסבר כי המציאות עימה מתמודדים המדינה וצה"ל בעת הנוכחית שונה לחלוטין מזו שהתקיימה בעת ניסוח הצעת החוק הקודמת, לרבות לחימה פעילה ועצימה במספר זירות בו זמנית. כמו כן הובהר כי לא ניתן לקבוע הסדר גיוס מבלי לקיחה בחשבון של שיקולי מערכת הביטחון וההשפעה על החברה.

על רקע המחלוקת בעניין הגיוס, נרשמת מגמת צמיחה בקרב הציבור החרדי שחלקו החליט להצביע ברגליים ולהתגייס לצבא במסגרת פלוגות יעודייות להם. רק בשבוע הקודם נרשם אירוע היסטורי מיוחד במינו, כאשר מאות צעירים חרדים הגיעו לבקו"ם כדי להתגייס לשירות סדיר בגדוד "נצח יהודה" בחטיבת כפיר, פלוגת "תומר" בחטיבת גבעתי, פלוגת "חץ" בחטיבת הצנחנים, פלוגת הנגב בחיל האוויר, ופלוגת מג"ב חדשה שהוקמה עכשיו.

כמו כן, רבים מהפצועים בתקרית הירי הדו-צדדי הקשה שירתו בפלוגת 'ח"ץ' (חרדים צנחנים) של החטיבה – פלוגה ייעודית המיועדת לשילוב יוצאי המגזר החרדי במסגרת הצבאית.

הדיון הציבורי בין ראשי המערכת המדינית והמשפטית בנושא גיוס חרדים נמשך. לצד זאת, ראוי לזכור כי ישנם כבר חרדים שקמו והחליטו לעשות מעשה, ואין ספק שהתגייסותם של חרדים רבים יותר מהווה התקדמות משמעותית בדרך לשילוב מלא בחברה הישראלית וחיזוק ביטחון המדינה.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן