על מגש הכסף: סמ"ר סהר סודאי וסמ"ר בצלאל צבי קובץ נפלו בקרב

קובץ ז"ל, לוחם בגדוד נצח יהודה, נפצע אנוש בקרב בצפון רצועת עזה בשבוע שעבר ומת מפצעיו. סודאי ז"ל, לוחם בגדוד רותם בגבעתי, נפל אתמול בקרב בצפון הרצועה.

מימין: סמ"ר סהר סודאי ז"ל. משמאל: סמ"ר בצלאל צבי קובץ ז"ל. קרדיט תמונות: דובר צה"ל

דובר צה"ל התיר לפרסום אמש (ראשון) שמות של שני חלל צה"ל: סמ"ר בצלאל צבי קובץ ז"ל וסמ"ר סהר סודאי ז"ל.

קובץ בן ה-20 מירושלים, לוחם בגדוד נצח יהודה בחטיבת כפיר, מת מפצעיו לאחר שנפצע קשה בשבוע שעבר בקרב בצפון רצועת עזה. באותו היום נפלו בהיתקלות עם מחבלים שני לוחמים נוספים מהגדוד, סרן ישראל יודקין מכפר חב"ד וסמ"ר אליהו (אלי) חיים אמסלם מרעננה. לאחר הפציעה אושפז קובץ בבית החולים סורוקה שם נאלצו לקבוע את מותו היום.

סמ"ר סהר סודאי ז"ל, תושב תל אביב, לוחם בגדוד רותם שבחטיבת גבעתי. הוא נפל אתמול בקרב בצפון רצועת עזה, בן 20 בנופלו. מצה"ל נמסר: "הודעה נמסרה למשפחתו, צה"ל משתתף בצער המשפחה וימשיך ללוותה".

בנוסף הודיע דובר צה"ל כי לוחם במיל' ביחידת לוט"ר אילת שבעוצבת אדום נפצע קשה בקרב בדרום רצועת עזה ופונה לבית החולים.

יוסי לוי, מנכ"ל עמותת נצח יהודה, סיפר על קובץ בשיחה עם N12: "בצלאל הגיע אליי לפני כשנתיים וביקש להצטרף למכינת בצוותא לקראת גיוס צבאי. בשירות הוא התקדם מהר, יצא לפיקוד והפך למפקד כיתה. בשבוע שעבר הוא היה אמור להתחיל את ההכנה לקורס קצינים. הוא לא הספיק ונפצע אנוש בתקרית בצפון רצועת עזה".

"בצלאל היה נער מפוצץ במוטיבציה, חשב תמיד איך להתקדם ואיך להפוך ללוחם מצטיין", הוסיף לוי. "הוא התגייס לנצח יהודה ומפקדיו מעידים עליו שהוא תמיד היה מגדיל ראש וחושב קדימה. באותו יום שבו הוא נפצע, נפל סגן מפקד הפלוגה שלו סרן ישראל יודקין וקצין נוסף מהפלוגה אליהו אמסלם".

קובץ ז"ל הספיק להתבשר על נפילתם של מפקדיו ערב לפני התקרית שבה נפצע. "למרות האובדן, בצלאל לא היסס, המשיך להילחם וחתר למגע. לצערנו הוא נפצע אנוש. בימים האחרונים משפחתו הייתה צמודה למיטתו בבית החולים וכך גם עמותת נצח יהודה. הרופאים הבהירו שמצבו לא טוב, לצערנו לא היה לו הרבה סיכוי לנוכח הפציעה הקשה".

חבריו של קובץ הוסיפו בשיחה עם N12: "הוא התגלה כאדם שמוכן לעשות הכול כדי להצליח. זה היה מדהים לראות את זה. בצלאל נראה צעיר לגילו והיה מפתיע לראות עד כמה הוא נחוש להשיג את כל מה שהוא רוצה, גם את מה שהיה נראה בהתחלה כחסר סיכוי. הוא נלחם על השירות הצבאי בנצח יהודה".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן