על אף המחאות: אוניברסיטת קולומביה תעניק פרס יוקרתי למדען ישראלי

פרופסור תומר הרץ מאוניברסיטת בן גוריון יקבל את הפרס הנחשב על מחקרו פורץ הדרך בתחום האימונולגיה.

אוניברסיטת קולומביה | ויקיפדיה

אוניברסיטת קולומביה העניקה את פרס שייפר היוקרתי למדען ישראלי – פרופסור תומר הרץ. הפרס מוענק לו על מחקרו פורץ הדרך בתחום האימונולוגיה – תחום בביולוגיה העוסק במערכת החיסון, ועל כן אוניברסיטת קולומביה החליטה להעניק לו את הפרס המכובד.

הענקת הפרס מתבצעת בצל המחאות נגד ישראל בקמפוסים בארצות הברית. כזכור, אוניברסיטת קולומביה עלתה לכותרות בעקבות ההפגנות הפרו-פלסטיניות המושמצות. מאז ה-7.10 הקמפוס של האוניברסיטה בניו יורק התמלאה בדגלי פלסטין ומחאות נגד מדינת ישראל. קריאות אנטי-ישאליות ואף אנטישמיות נשמעו בקול ברחבי הקמפוס.

על אף זו, במהלך שניתן לצייר כ"אצבע בעין" למפגינים הפרו-פלסטינים, האוניברסיטה החליטה להעניק את פרס שייפר היוקרתי למדען הישראלי, פרופסור תומר הרץ.

כאמור, בחודשים האחרונים נערכות הפגנות פרו פלסטיניות, שבשיאן הנהלת האוניברסיטה סילקה תלמיד אשר הביע תמיכה ב"הרג ציונים", לצד קריאות לרצוח את ראש ממשלת ישראל. בנוסף, כוחות משטרת ניו-יורק פרצו בשיא ההפגנות לקמפוס, משום שעשרות מפגינים פרו-פלסטינים התבצרו בקמפוס.

ראוי לציין כי הפריצה של המשטרה לקמפוס נעשתה באישור של הנהלת האוניברסיטה, כאשר לאחר הפינוי פורסמה הודעה מטעם האוניברסיטה: "ברגע שהמוחים פלשו אל תוך המבנה והתבצרו בו – לא נותרה לנו ברירה, אלא לפנות למשטרה כדי לפנות אותם". בהמשך לכך, נשיאת האוניברסיטה ביקשה מכוחות המשטרה להשאיר את פריסת הכוחות בקמפוס עד 17 במאי, לאחר טקס סיום הלימודים שאמור היה להתקיים.

שתפו כתבה זו:

5 1 הצבעה
דירוג הכתבה
guest
2 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
הדר פטר
הדר פטר
17 ימים לפני

מעניין! כל הכבוד

נועם
נועם
17 ימים לפני

כל הכבוד לפרופסור הישראלי ולאוניברסיטה שמבינה שפרסים על מחקרים פורצי דרך לא יגיעו מן הסתם לאלה שצועקים מן הנהר ועד הים…,"

טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן