עיריית תל אביב: בניין מאה הקומות

בלבו של משולש הערים המטרופוליניות תל אביב, רמת גן וגבעתיים, מתוכנן להיבנות ענק בטון של 100 קומות, שיגביה קרן עד לגובה של 400 מטרים.

freepik

המגדל המפואר, המכונה "מגדל בין ערים", יוקם על מגרש נרחב של 11 דונם – שטח שמשמש כחניון פעיל בבעלות עיריית תל אביב. מיקומו הייחודי, הצופה אל צידה הצפוני של רמפת היציאה מכביש איילון, יעניק למגדל מראה נוכח ושולט במרחב הסואן של הכבישים העורקיים בגין וז'בוטינסקי.

ענקית הזכוכית והפלדה לא תישאר לבדה ומנותקת. התוכניות הרחבות כוללות שני גשרים מפוארים להולכי רגל ורוכבי אופניים – האחד יחבר את המגדל עם לב העיר גבעתיים, והשני יקשור אותו עם שדרות ז'בוטינסקי שברמת גן ובגין שבתל אביב. גשר צפוני זה מהווה חלק בלתי נפרד מתוכנית הענק "מתחם סבידור" לפיתוח מרכז תחבורה לאומי משולב, שיכלול תחנות לרכבת ורכבת קלה.
במגדל עצמו, על פני 121,500 מ"ר מרשימים של שטחי משרדים, מסחר, מלונאות ואזורים ציבוריים יפעם לבה הכלכלי-תרבותי של המטרופולין. מתחת לאדמה יונצרו 6 קומות חניון ענקיות.

התוכניות המורכבות לבניית "מגדל בין ערים" הסואן כללו עד כה חיוב להקים תחילה את גשר הולכי הרגל הצפוני, כתנאי להיתר הבנייה. אולם בימים אלו, הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בתל אביב-יפו צפויה להמליץ על שינוי מהלכים – להפריד בין הקמת המגדל לבין הגשר, ולאפשר את בנייתו של "מגדל בין ערים" כשלב ראשון, בעוד הגשר יוקם במועד מאוחר יותר על ידי עיריית ת"א, בכפוף להתקדמות מתחם התחבורה סבידור.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן