עין טובה: קרנית הלוחם הצילה את ראיית הילדה

לאחר כמה ניתוחי עיניים מורכבים, קרנית של חלל מהמלחמה הושתלה בעיניה של פעוטה בת שנתיים, והצילה את ראייתה.

י', פעוטה בת שנתיים, הגיעה עם הוריה לפני כשנה ושלושה חודשים לבית החולים שערי צדק שבירושלים, עם זיהום בעינה.

העין של הפעוטה סבלה מזיהום בקרנית עם פצע חודר, מה שהביא את הרופאים להשתלה דחופה של קרנית קפואה, השמורה במיוחד עבור מצבי חירום מסוג זה, עד אשר תימצא לילדה קרנית מתאימה.

לאחר כמה חודשים בהם לא נמצאה קרנית עבור הילדה, השתל הזמני החל לאבד משקיפותו – דבר שגרם לצורך בהשתלת שתל קרנית נוסף. השתל החדש לא נקלט בעין, מה שהצריך שתל חדש נוסף.

משפחתו של לוחם אשר נפל במלחמה הנוכחית החליטה לתרום את איבריו, על מנת לסייע עבור אחרים הזקוקים לכך. קרניתו של הלוחם הושתלה בעין הפעוטה בהצלחה, מה שהחזיר לה את ראייתה.

דוקטור ברקוביץ', אשר טיפל באירוע המורכב, מספר: "י' עברה סדרת טיפולים ארוכה, וחוותה פגיעות משמעותיות בעיניה. לאחר ניתוחים רבים, עינו של חייל הצילה את ראייתה של י', ואין מרגש מכך. אני מאחל המשך החלמה ורפואה ל-י' וניחומים רבים למשפחתו של החייל הגיבור".

אביה של הפעוטה הוסיף: "בשנה וחצי האחרונה פגשנו שליחים טובים בשערי צדק שמלווים אותנו בדרך הניסית. מהבשורה על פגיעה נדירה וחמורה בעיניה של בתנו וסיכויים נמוכים לראייה, ועד לחזרה לראייה בשתי עיניה. התהליך היה מורכב, ארבע השתלות קרנית, עליות וירידות וניסים לאורך כל הדרך ובפרט בחודש האחרון, עד שחזרה לראות בעין אחת לאחר חודשים של חוסר שימוש. אנו מודים לצוות ביה"ח ובאופן מיוחד לד"ר לירון ברקוביץ וכל רופאי מחלקת עיניים, ופרופסור צדוק, ולמלאכיות מכירורגיה ילדים, אישפוז יום עיניים וצוות חדרי הניתוח, שהיו איתנו בזמנים הטובים ובזמנים שפחות, במקצועיות מסירות ולבביות".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן