עושים סדר: המגעים בין ישראל ללבנון ביממה האחרונה

במהלך השעות האחרונות החלו תקיפות מחודשות של לבנון לישראל- זאת בזמן ששליחו של ביידן נוכח שם.

חיילי צה"ל וצוותי כבאות בגבול לבנון. צילום:Ayal Margolin/Flash90

במהלך היממה החולפת החלו מגעים מחודשים בין ישראל ללבנון, בכך שחיזבאללה שלחה שלושה כטבמי"ם לכיון ישראל באזור הגליל המערבי. כיפת ברזל יירטה את הכטמבים בהצלחה אך אזעקות הופעלו גם ביישובים שאינם מפונים.

במקביל, ארגון הטרור הלבנוני פרסם במקביל תיעוד יוצא דופן של כטב"ם המכונה "הודהוד" – דוכיפת בעברית – שצילם ספינות טילים(סטילי"ם) בנמל חיפה, שכונות בקריות, את מתחם "ביג", מפעל של רפאל – וגם תיעד מעקב אחר רכב נוסע. לטענת חיזבאללה, הוא שב על עקבותיו.

תמונה מ'דוכיפת' הכטמ"ם הלבנוני
נמל חיפה. תמונה מ'דוכיפת' הכטמ"ם הלבנוני

 

כטבמ מסוג הדהד (דוכיפת) שחדר משטח ישראל
שכונות בחיפה. צילום: מתוך תיעוד חיזבאלה.

יש שטוענים שהתמונות והסרטון נשלחו על ידי מרגלים שנמצאים בישראל. וידעו מה הם מצלמים במה להתמקד, כנראה בכדי לזרוע פחד בחברה הישראלית ולשדר ביטחון ותחושת חוזק.

כל זה התרחש בעוד שעמוס הוכשטיין, שליחו המיוחד של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן למזרח התיכון, נמצא בביקור באזור בניסיונות למנוע הסלמה בגבול הצפון. תוך כדי ביקור הוכשטיין בלבנון נשמע רצף אזעקות ברחבי הגליל המערבי בסביבות השעה 15:00. תושבים דיווחו לאחר מכן על כמה מוקדי נפילות ליד שלומי, ולפחות באחד מהם התפתחה שריפה. ייתכן שהאש פרצה בעקבות נפילות של מיירטים.

במקביל, צוותי כבאות ואנשי רשות הטבע והגנים פועלים במטולה זה כמה שעות בעקבות שריפה שפרצה בשטח פתוח כתוצאה מירי מרגמות מלבנון. רס"ר קובי מלכה, מפקד האירוע, אמר כי: "בריכוז מאמץ הצוותים בלמו את התפשטות האש למטעי היישוב ופועלים כעת לכיבוי השריפה שהתפשטה בכמה חזיתות".

שלשום, בהצהרת דובר צה"ל לתקשורת הזרה, תת-אלוף דניאל הגרי, אמר כי: "מאז שהחליט להצטרף למלחמה שהחל חמאס ב-7 באוקטובר, חיזבאללה ירה יותר מ-5,000 רקטות, טילי נ"ט וכטב"מים חמושים מלבנון לעבר משפחות, בתים וקהילות ישראליות".
הוא המשיך ואמר: "התוקפנות הגוברת של חיזבאללה מביאה אותנו לסף של מה שעלול להיות הסלמה רחבה יותר – כזו שעלולה להיות בעלת השלכות הרסניות על לבנון והאזור. חיזבאללה מסכן את עתידה של לבנון, כדי שהיא תוכל להוות מגן לחמאס. מגן למחבלים של חמאס שרצחו קשישים, אנסו נשים, שרפו ילדים וחטפו יהודים, מוסלמים ונוצרים, במהלך הטבח שלהם ב-7 באוקטובר".

 

 

 

 

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן