סמוטריץ' לנתניהו: תפעל כנגד הרשות הפלסטינית אחרת אעצור את העברת הכספים

בפנייתו, סמוטריץ' הדגיש כי יש להעניש את הרשות הפלסטינית עקב פעילותה לקבלת הכרה באו"ם ולהשתמש במאבק משפטי כדי לעצור את המלחמה. שר האוצר הודיע כי לא יועברו כספי מיסים לרשות הפלסטינית. "פניתי אליך ודרשתי צעדי תגובה חריפים", כתב שר האוצר. "למרבה הצער העניין נמרח ויש מי שמנסה למסמס אותו".

צילום: מאיר אליפור

שר האוצר, בצלאל סמוטריץ', פנה הבוקר (רביעי) לראש הממשלה, בנימין נתניהו, והודיע כי יש לנקוט בצעדים מיידים נגד הרשות הפלסטינית. בינתיים, הוא הודיע כי העברת כספי המיסים לרשות הפלסטינית תושהה עד לקבלת החלטה סופית בנושא.

סמוטריץ' קרא לנקוט צעדים ענישתיים כלפי הרשות הפלסטינית בשל מהלכיה החד-צדדיים בזירה הבינלאומית. בפנייתו, הוא ציין את החתירה הפלסטינית להכרה חד-צדדית באו"ם, וכן את המאבק המשפטי שהרשות מנהלת נגד ישראל בבתי הדין הבינלאומיים לעצירת מלחמה.

סמוטריץ' הדגיש כי בדיון שהתקיים הושגה הסכמה רחבה על הצורך לפעול באופן מיידי, ולא להסתפק בהחלטה הצהרתית שאושרה בישיבת הממשלה. כלומר, יש לנקוט צעדים ממשיים ולא רק לאמץ החלטות על הנייר, בתגובה למהלכי הרשות הפלסטינית בזירה הבינלאומית.

להלן ששת הצעדים המידיים אשר דורש השר סמוטריץ':

  1. כינוס מיידי של מועצת התכנון ביו"ש לאישור של עשרת אלפי יחידות דיור בהתיישבות שבשלות לקידום מבחינה מקצועית, כולל בשטח E1.
  2. החלטה שתאושר כבר מחר בישיבת הקבינט על הקמת ישוב מול כל מדינה שתכיר חד צדדית במדינה פלשתינית. ע"פ הפרסומים שלוש מדינות מתעתדות להודיע היום על הכרה חד צדדית במדינה פלשתינית. הריני לעדכנך כי הנחיתי את מנהלת ההתיישבות להכין נוסח מחליטים עם שלושה ישובים אסטרטגיים ואני דורש כי החלטה כאמור תאושר כבר מחר.
  3. החלטה נוספת שתובא מחר לקבינט על ביטול "המתווה הנורווגי" שאושר בקבינט לפני מספר חודשים. נורווגיה היתה הראשונה להכיר חד צדדית במדינה פלשתינית היום והיא אינה יכולה להיות פרטנר לשום דבר שקשור ליהודה ושומרון. בכוונתי לחדול מהעברת הכספים אליה ולדרוש את השבת כלל הכספים שהועברו.
  4. קידום הצעת מחליטים לחיזוק ההתיישבות ביהודה ושומרון, החלטה שאמורה היתה להתקבל מיד לאחר חג הסוכות ונדחתה בשל המלחמה שנכפיתה עלינו. ההתיישבות היא מגן ישראל וכחלק מלקחי ה – 7 לאוקטובר נדרש לחזקה, ציונית ובכדי שכפר סבא לא תהיה כפר עזה חלילה. כשר אוצר אמצא לכך את התקציבים הנדרשים.
  5. ביטול כלל היתרי ה-VIP של בכירי הרשות לצמיתות בכלל המעברים והשתת סנקציות כלכליות נוספות על בכירי הרש"פ ובני משפחותיהם.
  6. נוסף לכך הריני להודיעך כי אין בכוונתי להעביר עוד את כספי הסילוקין לרש"פ, מכאן ועד להודעה חדשה, וכמו שהודעתי לך במכתבי לפני שבועיים, אין בכוונתי להאריך את השיפוי לבנקים הקרוספונדנטים בסוף החודש הבא.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן