סליחה כדרך חיים: איריס חיים מגיבה בחיבוק לפוסט נגדה

איריס חיים, אמו של החטוף יותם חיים בשוגג על ידי כוחות צה"ל, מגיבה בסלחנות לפוסט גנאי שפורסם נגדה ומעבירה מסר של אחדות ואהבה. למרות האובדן הטרגי, איריס ממשיכה להפיץ מסרים של אחדות לאומית, סליחה וחוסן, מה שהוביל לבחירתה למדליקת משואה ביום העצמאות ולזכייתה בפרס ירושלים לניצחון הרוח.

צילום אורן בן הקוון/ פלאש90

איריס חיים, אמו של החטוף יותם חיים, אשר נורה בשגגה על ידי כוחות צה"ל במהלך התמרון בשג'אעיה בתחילת הלחימה באזור, אינה נוהגת לעקוב אחרי פוסטים וציוצים בטוויטר, אך חבריה הסבו את תשומת ליבה לפוסט של מורה מהרצליה אשר פרסמה בסוף השבוע האחרון פוסט גנאי על ההתנהלות של איריס. לטענתו, איריס "ביביסטית… אשר זורחת מאז שהבן שלה נהרג".

הבוקר (ראשון) איריס פרסמה פוסט תגובה מכובד וראוי בעמוד האינסטרגם שלה. בפוסט כתבה איריס כי היא מוחלת לאותו אדם שצייצה את הפוסט נגדה, "בדיוק כמו שמחלתי לחילים ולצבא".

"אני קיבלתי על עצמי החלטה להמשיך לדבר בעד האחדות" צינה בפוסט. איריס המשיכה: "אני מבקשת לשתף את הפוסט הזה כי המסר שלי שאין מקום למילים של שנאה משום צד!!" הדגישה.

איריס שיתפה גם כי הרבה אנשים כתבו והציעו לה לתבוע אותו על לשון הרע, אך זה לא דרכה ולא מטרתה.

תוצאות הפוסט שלה לא איחרו לבוא: לאחר פחות מיממה, אותו מורה פרסם פוסט התנצלות: "אני מתנצל על הציוץ מאתמול. לא היה נכון לפגוע בכבודה ואני מבקש את סליחתה".

כפי שציינה בפוסט, זאת לא הפעם הראשונה בה איריס מוחלת וסולחת ומעבירה מסר של אחדות. לאחר המקרה הטרגי בו נהרג בנה בידי אש כוחותינו, מיהרה לפרסם איריס את ההשתתפות בצערם שלהם ואת המחילה הפומבית שלה לחיילים ולצבא. הפרסום באותה תקופה הגיע על רקע דיון ציבורי סוער ונוקב שהשתלח בחיילים שירו בשוגג בחטופים, ודווקא אז איריס שלחה הקלטה לאותם חיילים כדי לחזק את רוחם ואף להזמין אותם לביתה.

יותם חיים | צילום: פרטי

בנוסף, איריס מרבה להתראיין באופן קבוע ולהעביר את מסריה בעד אחדות ופחות פילוג, בדגש על להמשיך את החיים ולנצח. "חייבים לחגוג את יום העצמאות, אם זה יהיה רק יום זיכרון – אז החמאס ניצח" אמרה לקראת יום העצמאות באחד מהראיונות שנתנה. בפוסט אחר בעבר לפני טיסה לפריז למסע גיוס תרומות למען בנייתה ושיקומה של המדינה המפוארת שלנו. רשמה: ""די להסתה, די לפילוג, די להפגנות ולשנאה".

כל המסרים החזקים הללו הובילו את ועדת הטקסים ואת מירי רגב לבחור בה להסיע משואה ""לכבוד יותם שלי. לכבוד רוח העם שלעולם לא נשברת. לכבוד היכולת להאמין, ולראות את הטוב בחברה הישראלית. לכבוד האחדות" אמרה בעת ההדלקה. בנוסף, נבחרה איריס גם לפרס ירושלים לניצחון הרוח.

 

הצגת פוסט זה באינסטגרם

 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎איריס חיים‎‏ (@‏‎iris_haim1‎‏)‎‏

המוטו החוזר של איריס בפוסטים ובראיונות הוא "האחדות חשובה לי, הבן שלי לא נהרג לחינם", וכפי שאיריס סיימה את הפוסט האחרון, בה הדגישה את סליחתה,  נכתב: "פעם הבאה שאתה כותב מילים פוגעות תחשוב על אמא שלך. גם לה יש בן בשם יותם". המסר החשוב של איריס מהדהד את מה שכולנו צריכים לזכור בתקופה זו – כולנו עם אחד וכולנו שואפים לאותה מטרה.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
3 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
trackback
בן גביר: "כשהילדים מאוחדים בחזית, אנחנו חייבים להיות מאוחדים" - רגע חדשות
19 ימים לפני

[…] 7 בשג'עייהיוני 30, 2024 – מסוף תחבורה חדשני נפתח בירושליםיוני 30, 2024 – סליחה כדרך חיים: איריס חיים מגיבה בחיבוק לפו…יוני 30, 2024 – הממשלה אישרה פה אחד: יוחנן מאלי מונה למנכ״ל […]

trackback
הנשיא הרצוג: "האויבים שלנו חוגגים כשהם רואים שנאה אצלנו" - רגע חדשות
19 ימים לפני

[…] סליחה כדרך חיים: איריס חיים מגיבה בחיבוק לפוסט נגדה […]

trackback
הרצוג: "האויבים שלנו חוגגים כשהם רואים שנאה אצלנו" - רגע חדשות
19 ימים לפני

[…] סליחה כדרך חיים: איריס חיים מגיבה בחיבוק לפוסט נגדה […]

טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן