סינוואר במחתרת: "3 אנשים יודעים איפה הוא ומספקים את צרכיו"

תשעה חודשים אחרי תחילת המלחמה, מנהיג חמאס נותר חמקמק; מקורות בארגון חושפים: "צוות מצומצם מספק את צרכיו ומתווך בינו לבין העולם החיצון"

צילום: ג'מאל אוודג / פלאש90

יחיא סינוואר, המנהיג החמקמק של ארגון חמאס, ממשיך לנהל את פעולות הארגון מהמחתרת, תשעה חודשים לאחר פרוץ המלחמה בעזה. על פי דיווח חדש בעיתון "א-שרק אל-אווסט", מקורות בכירים בחמאס חושפים כי למרות המצוד הנרחב של ישראל, סינוואר מצליח לשמור על קשר הדוק עם הנהגת הארגון ולהשפיע על החלטות מפתח.

"סינוואר בוחן כל יוזמה, שוקל אותה ומביע את דעתו," מסרו המקורות לעיתון. "הוא מעודכן במיוחד בכל הקשור למשא ומתן." הם הדגישו כי יכולתו להסתתר אינה פוגעת ביכולתו לנהל את הארגון, וכי הוא ממשיך להתייעץ עם מנהיגי חמאס מחוץ לרצועה "בדרכים שונות".

המקורות חשפו כי צוות מצומצם ביותר, "לא יותר משניים או שלושה אנשים", אחראי על סיפוק צרכיו של סינוואר ועל תיווך התקשורת בינו לבין שאר מנהיגי התנועה. עם זאת, הם נמנעו מלספק פרטים על מיקומו המדויק או על טבע המסתור שלו, בין אם מדובר במנהרות תת-קרקעיות או במקום אחר.

הדיווח מציין גם את היכולת של סינוואר לשרוד ניסיונות התנקשות ישראליים, אם כי המקורות לא אישרו ולא הכחישו מידע זה באופן ספציפי. "הכיבוש לא הצליח להגיע לרבים ממנהיגי הדרג הראשון והשני של חמאס," אמרו המקורות, "אך ניסה להתנקש בחיי חלקם. חלקם נפצעו וחלקם שרד ויצא ללא פגע מפעולות הפצצה באזורים שונים."

מידע זה מתווסף לדיווח קודם של ה"וול סטריט ג'ורנל", שחשף התכתבויות של סינוואר בעקבות התקפת ה-7 באוקטובר. באותן הודעות, סינוואר הביע הפתעה מעוצמת ההתקפה ומהאכזריות שהפגינו חלק מהמשתתפים בה. "הדברים יצאו משליטה," כתב בהתייחסו לחטיפות של נשים וילדים. "אנשים הלכו לאיבוד בתוך זה, וזה לא היה צריך לקרות."

עם זאת, הדיווחים מצביעים גם על גישה קרה וחסרת רגש מצד סינוואר כלפי אובדן חיי אדם, ועל אמונתו כי לישראל יש יותר מה להפסיד במלחמה מאשר לחמאס.

המשך הסתתרותו של סינוואר והשפעתו המתמשכת על פעולות חמאס מדגישים את האתגר המורכב שעומד בפני ישראל בניסיונה לחסל את הנהגת הארגון ולהביא לסיום המלחמה. בעוד כוחות הביטחון הישראליים ממשיכים במאמציהם לאתר ולנטרל את מנהיג חמאס, נראה כי הוא ממשיך להוות גורם משמעותי בניהול המערכה מצד הארגון.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן