מספר מגוייסי המילואים יוגדל ל-350,000

ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר הבוקר (רביעי) בקריית שמונה במחנה ׳גיבור׳. "אני בגבול בצפון עם הלוחמים והמפקדים הגיבורים שלנו. אתמול האדמה בערה פה ואני שמח שכיביתם אותה, אבל האדמה בערה גם בלבנון".

נתניהו בצפון | קרדיט: עמוס בן-גרשום (לע"מ)

בביקור בקריית שמונה, קיבל רה"מ נתניהו עדכון מקיף על המצב הביטחוני בצפון. בביקור נכח מפקד חטיבה מרחבית 769 אל"ם אברהם מרציאנו ומפקד מכלול עורף פצ"ן, תא"ל (מיל׳) אלון פרידמן. השניים ביצעו סקירת שטח לראש הממשלה, ופירטו על הגנת היישובים והתושבים. כמו כן, הציגו את דרכי הפעולה האפשריות נגד חיזבאללה בדרום לבנון. בהמשך התקיים בסיור בעיר ושם נפגש נתניהו עם צוותי כיבוי וכוח מקומי.

עוד פורסם באותו נושא כי הממשלה תאשר את החלטת שר הבטחון, לפיה ניתן יהיה להסמיך את צה"ל לגייס 350 אלף חיילי מילואים בצו 8 עד לתאריך 31 באוגוסט,  הצעד מגיע "על רקע הימשכות המלחמה ולנוכח צרכי כוח האדם של צה"ל". מדובר בהארכה והרחבה של הצו הקודם, שבו מספר חיילי המילואים עמד על 300 אלף, והתוקף שלו היה עד סוף יוני 2024.

קרדיט: עמוס בן-גרשום (לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו:

"בתחילת המלחמה אמרנו שאנחנו נחזיר את הביטחון הן לדרום והן לצפון – וכך נעשה.

היום אני בגבול בצפון עם הלוחמים והמפקדים הגיבורים שלנו, ואני גם נמצא כאן עם לוחמי האש. אתמול האדמה בערה פה ואני שמח שכיביתם אותה, אבל האדמה בערה גם בלבנון.

מי שחושב שהוא יפגע בנו ואנחנו נשב בחיבוק ידיים טועה טעות גדולה.
אנחנו ערוכים לפעולה מאוד עצימה בצפון. בדרך זו או בדרך אחרת אנחנו נחזיר את הביטחון לצפון".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן