נתניהו למשיאי המשואות: "זה הנשק הסודי שלנו, בלי הנשק הזה אין כלום"

לקראת טקס הדלקת המשואות נפגש היום (ראשון) ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עם משיאי המשואות ביום העצמאות ה-76 של מדינת ישראל.

צילום: מאיר אליפור

את 12 המשואות כנגד 12 שבטי ישראל ידליקו השנה 44 משיאים. השנה הושם דגש על הגברה במלחמה של כוחות הביטחון, כוחות ההצלה, המחלצים, כיתות הכוננות, חזית ההסברה, הרפואה והשיקום.

כמו כן, ישנם משואת לתקווה וניצחון הרוח, משואת הנתינה, משואת התפוצות ומשואה ה-12 ללא משיאים המסמלת את החטופים בעזה.

במפגש היום עם המדליקים אמר להם ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אתם מייצגים את גיבורי הרוח והמעש בעמנו. ערב יום העצמאות אנחנו חוגגים את יום העצמאות ה-76 של מדינת ישראל. במלחמת העצמאות היינו בגודל של גרגיר. 600,000 איש על קו החוף, עם הגב לים, בלי נשק. היה אז אמברגו של ארה"ב דרך אגב, בלי אמצעים, ומולנו חמישה צבאות ערב – וניצחנו. איך ניצחנו? באמצעות גיבורי הרוח והמעש. באמצעות הרוח של עמנו. זה הנשק הסודי שלנו, אין לנו נשק אחר. יש, אבל בלי הנשק הזה אין כלום. זה מה שאתם מייצגים היום".

"היום אנחנו הרבה יותר חזקים, אבל הרצון להשמיד אותנו לא השתנה. הוא היה קיים אז, הוא קיים גם היום והוא מלווה את עמנו הרבה שנים. מה שהשתנה זה היכולת שלנו להשיב מלחמה שערה. זה מה שהשתנה. אנחנו ספגנו לפני 80 שנה את האסון הגדול ביותר בזה שלא היה לנו כוח מגן. לא היה לנו כוח שיכול להדוף את אלה שרוצים לכלותנו. היום יש לנו. זה התחיל במלחמת העצמאות וזה נמשך היום. זה השינוי הגדול ביותר בתולדות העם היהודי. מדינת ישראל, צבא ההגנה לישראל, כוחות הביטחון של ישראל והרוח של אזרחי ישראל, כולם – יהודים ולא יהודים יחד, שחוברים להדוף את ההתקפה ואת זה אנחנו עושים ונמשיך לעשות".

"אנחנו נביס את אויבנו, אין לנו ברירה אחרת. אנחנו עומדים יחד. את זה עושים רק יחד. כמו שעשינו את זה אז, ככה אנחנו עושים את זה היום. אבל מה שבא לכאן לידי ביטוי זה לא רק המאבק הצבאי, שהוא בא לידי ביטוי קודם כל ביום עצמו ואף על פי שתקפו אותנו, הפתיעו אותנו, אנשים התגייסו. אזרחים, נשים, גברים, שוטרים, שוטרות. פשוט לא ייאמן הסיפור הזה ומה שקרה שם. ומיד עברנו להתקפה – והגיבורים, החיילים הגיבורים שלנו נלחמים שם".

"אני פגשתי את משפחות הנופלים. פגשתי את הפצועים. אנשים שאיבדו יד ורגל. אומר לי בחור, לא אחד. אחד אחרי השני: 'אני מחכה לפרוטזה כי אני רוצה לחזור להילחם, אני חוזר לחברים שלי להילחם'. זו הרוח", הצהיר ראש הממשלה, והוסיף: "אנחנו נילחם בכל מה שיש לנו. אמרתי לחבריי האמריקאים: אם צריך נילחם בציפורניים. יש לנו הרבה יותר מציפורניים".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן