נתניהו ל'ניו יורק טיימס': אין לנו חוסר בחימושים

לאחר שהתפרסם הדיווח ב"ניו יורק טיימס" שלפיו בישראל קיים מחסור בחימושים, חלקי חילוף וגם בכוחות, ראש הממשלה דוחה את הטענות מכל וכל. 

צילום: יונתן סינדל/פלאש90

בעקבות הפרסום ב"ניו יורק טיימס" הבוקר (שלישי), שקיבל את המידע מ"גורמים עלומי שם", כי ישראל נמצאת במחסור של חימושים, חלקי חילוף וכוחות, ראש הממשלה נתניהו פרסם אחר הצהריים סרטון ובו הכחשה גורפת: "אנחנו נסיים את המלחמה רק לאחר השגת כל מטרותיה – ולצה"ל יש את כל האמצעים להשיגן", נתניהו הבהיר.

נתניהו ביקר את אותם "גורמים עלומי שם": "אני לא יודע מי הם אותם גורמים עלומי שם, אבל אני כאן כדי להבהיר חד-משמעית שזה לא יקרה", אמר. "אנחנו לא נכנעים לרוחות תבוסה לא ב'ניו יורק טיימס' ולא בשום מקום אחר. אנחנו חדורים ברוח הניצחון".

בעיתון האמריקני דיווחו כי לאחר תשעה חודשי לחימה, מלאי החימושים בישראל צריך להתמלא, וכן חלקי החילוף, ובנוסף, כוחות המילואים זקוקים למוטיבציה. הדיווח כלל פרט ספציפי שנמסר משני קצינים ששוחחו עם העיתון, וציינו כי שהטנקים בעזה אינם מצויידים בכמות הפגזים הרגילה שלהם.

עוד נכתב בדיווח, שהוכחש על ידי ראש הממשלה, והתבסס בחלקו על כתבתו של העיתונאי רונן ברגמן מYNET, בכירים בצה"ל מעוניינים לקיים הפסקת אש ברצועה בתמורה להשבת החטופים, גם במחיר של השארת חמאס "בינתיים" בשלטון.

עמדת הבכירים משקפת התרחבות בקרע המחשבתי בין הקצינים לבין נתניהו והממשלה שמתחייבת לניצחון במלחמה. הקצינים סבורים כי הפסקת האש היא הדרך הטובה ביותר להחזיר את כל החטופים. כמו כן, בכירי הצבא סוברים כי כוחות צה"ל זקוקים להתרעננות במקרה שתפרוץ מלחמה רבתי מול חיזבאללה, וכן כי הפסקת אש ברצועה תסייע בהשגת הסכם מדיני מול ארגון הטרור חיזבאללה שלא מסכים להפסיק להפגיז את ישראל כל עוד אין הפסקת אש בעזה.

מפקד חיל האוויר בטקס: "חמאס יוכרע בקרוב. למול חיזבאללה בצפון אנו מוכנים"

מעבר להודעת ההכחשה של ראש הממשלה, כאמור, גם צה"ל הגיב לדיווח ב"ניו יורק טיימס" ואמר מבלי להתייחס לגופו של עניין, כי הוא נחוש להמשיך בלחימה: "צה"ל נחוש להמשיך להילחם להשגת מטרות המלחמה להשמדת היכולות הצבאיות והשלטוניות של חמאס, השבת החטופים והחזרת התושבים בצפון ובדרום לבתיהם בביטחון. עד כה נרשמו הישגים משמעותיים בלחימה בעזה, צה"ל ימשיך להילחם בחמאס בכל מקום ברצועת עזה, לצד המשך קידום המוכנות למלחמה בצפון ומאמץ הגנה בכל הגבולות".

ארה"ב מבהירה לחיזבאללה: "וושינגטון תעזור לישראל להגן על עצמה"

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן