נתניהו, גלנט, גנץ ולפיד בקריאה משותפת להתאחד ביום הזיכרון

ראשי המערכת הפוליטית התאחדו במכתב משותף לאזרחי המדינה: "קוראים להשאיר את המחלוקות מחוץ לבתי העלמין הצבאיים, זו חובתנו, זו אחריותנו, וכך ננהג. שמרו על קדושת היום".

אוסף התצלומים הלאומי, קרדיט: Amos Ben Gershom

ביום הזיכרון הזה משאירים את המחלוקות מחוץ לבתי העלמין הצבאיים. כך ביקשו ראש הממשלה בנימין נתניהו, השרים יואב גלנט ובני גנץ, וראש האופוזיציה חה"כ יאיר לפיד במכתב משותף שנשלח לציבור לקראת יום הזיכרון.

במכתב המשותף נכתב: "ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה תשפ"ד, אנו פונים אליכם, נציגי ציבור וכול אזרחי ישראל מתוך חרדה לקדושת יום הזיכרון וזכר הנופלים, ומבקשים מכם מעומק ליבנו, שמרו על קדושת יום הזיכרון".

כמו כן הארבעה הוסיפו כי "החודשים האחרונים הם מהקשים שידעה מדינת ישראל מאז קמה, לפני 76 שנה. איבדנו את מיטב הבנים והבנות. משפחות רבות הצטרפו למעגל השכול וזה להן יום זיכרון ראשון. חלילה לנו להוסיף על כאבן בימים קשים אלה".

"עצמאותה של מדינת ישראל נקנית במחיר דמים כבד, גם השנה. יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה בא להוקיר ולזכור את הנופלות והנופלים שלחמו יחד ונפלו יחד ושבמותם ציוו לנו את החיים", הזכירו.

לסיום פנו ראשי המערכת הפוליטית לאזרחי המדינה וביקשו: "למענם, כדי שנהיה ראויים לגבורתם, לקורבנם ולזכרם, אנו קוראים לכם להשאיר את המחלוקות מחוץ לבתי העלמין הצבאיים ולהימנע מוויכוחים מעל קברי הבנות והבנים. זו חובתנו, זו אחריותנו, וכך ננהג. נכבד את זכרם של כול הבנות והבנים, יחד. שמרו על קדושת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה".

המכתב הגיע עקב יוזמה של אלי בן שם, יו"ר ארגון יד לבנים. בן שם מסר: "אני מודה לראש הממשלה נתניהו לשרים גנץ וגלנט ולראש האופוזיציה חבר הכנסת לפיד ששמעו לזעקתנו וחתמו על הקריאה לשמור על קדושת יום הזיכרון. יום הזיכרון השנה הוא מהקשים שידענו וידעה מדינת ישראל. אנחנו מציינים אותו בצל 7 חודשים ארוכים של מלחמה ומאות משפחות שהצטרפו למשפחת השכול. אסור לנו להפר את קדושת יום הזיכרון. כל המחלוקות, מימין ומשמאל, חייבות להישאר מחוץ לבתי העלמין. למען הבנות והבנים שלנו, מגש הכסף שעליו ניתנה לנו המדינה וכדי שנהיה ראויים לזכרם ולהקרבתם".

יום הזיכרון מגיע השנה לאחר שבעה חודשים של מלחמה, אשר למרבה הצער גבתה חללים רבים בדרך לניצחון ולתקומה המיוחלת. החברה הישראלית הפגינה את חוסנה, אחדותה ואת רוח הערבות ההדדית כבר בתחילת המלחמה. כיום, על רקע המחלוקות שחזרו והתגלעו בין קולות שונים בעם, מכתב זה של קברניטי המדינה מזכיר לעם את ברית הגורל שאזרחי מדינת ישראל מציינים ביום זה, ואת החשיבות – יותר מתמיד – לשמור על האחדות ועל קדושת היום.

 

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן