נשיא ארה"ב: ביבי מוכן לעשות כמעט הכל כדי להשיב את החטופים הביתה

בראיון למגזין טיים רמז ביידן שלדעתו ביבי יכול לסיים את המערכה מוקדם יותר; לצד זאת הדגיש שהוא עושה את כל המאמצים כדי לשחרר את החטופים, ורק החמאס אשם בכך שאין עסקה

שלושה ימים שנשא נשיא ארה"ב ג'ו ביידן, את הנאום בו פירט את מתווה עסקת החטופים שלטענתו ישראל מציעה, התראיין ביידן למגזין טיים. במהלך הראיון שפורסם היום (שלישי) נשאל ביידן האם ייתכן שראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו מאריך את המערכה מסיבות פוליטיות – וסירב לענות. לצד זאת, ביידן נשיא ארה"ב הוסיף אמירה מעורפלת שעשויה להעיד על דעתו: "יש לאנשים כל סיבה להגיע למסקנה הזאת".

עם זאת, ביידן הדגיש כי מי שאשם בכך שאין עדיין עסקת חטופים והפסקת אש הוא ארגון הטרור חמאס". לדבריו: "חמאס יכול לגמור את זה מחר אם הוא רוצה".  ביידן הוסיף כי "ההצעה האחרונה מצד ישראל מאוד נדיבה. ביבי תחת לחץ כבד מאוד בסוגיה הזו, ולכן הוא מוכן לעשות כמעט הכול כדי להשיב את החטופים הביתה".

בנאומו של ג'ו ביידן שנשא ב-31 במאי, תיאר את ההצעה הישראלית כאילו כוללת גם את הפסקת המלחמה. ראש הממשלה נתניהו הגיב אתמול לאחר ששר האוצר בצלאל סמוטריץ' והשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר איימו לפרוש מהממשלה במידה ויוחלט על הפסקת המלחמה, ואמר כי המלחמה לא תופסק, וכי המתווה שהוצע על ידי ביידן הוא חלקי בלבד. בבתי הלבן התגוננו ואמרו כי "זאת הצעה ישראלית וביידן הציג אותה באופן מדויק".

בקטאר, הודיעו היום כי ההצעה הישראלית שהציג ביידן הועברה לידי חמאס. "הנייר עכשיו קרוב יותר בעמדות של שני הצדדים", נמסר מטעם משרד החוץ בדוחא.

בהקשר לעסקת החטופים אמר ביידן שהוא אינו יודע מה גורלם של שמונה חטופים בעלי אזרחות אמריקנית, אולם הם מאמינים שהם בחיים. "פגשתי את כל המשפחות. אין לנו הוכחה סופית מי חי ומי לא. קראתי להפסקת אש ולשחרור החטופים – זו הסיבה המרכזית שאנחנו דוחפים אליה. גם הישראלים רוצים נואשות הפסקת אש כדי להחזיר את החטופים הביתה. זו הסיבה שאנחנו דוחפים חזק".

מדבריו של ביידן עולה כי בישראל עושים את מירב המאמצים כדי לשחרר את החטופים, ויחד עם זאת, לא לוותר על ביטחון המדינה.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
2 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
trackback
הטעות של ארגון הטרור: חמאס דוחה את ההצעה לעסקת חטופים - רגע חדשות
1 חודש לפני

[…] עדיין עסקת חטופים והפסקת אש הוא ארגון הטרור חמאס". בראיון שנשא למגזין טיים הדגיש ביידן: "חמאס יכול לגמור את זה מחר אם הוא […]

trackback
כמה מפתיע: חמאס דוחה את ההצעה לעסקת חטופים - רגע חדשות
1 חודש לפני

[…] עדיין עסקת חטופים והפסקת אש הוא ארגון הטרור חמאס". בראיון שנשא למגזין טיים הדגיש ביידן: "חמאס יכול לגמור את זה מחר אם הוא […]

טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן